Reklama

Reklama

Zwierają szyki i jadą protestować pod siedzibę premiera. Wyznaczono datę pikiety związkowców w stolicy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MZZ Odkrywka/facebook

Zwierają szyki i jadą protestować pod siedzibę premiera. Wyznaczono datę pikiety związkowców w stolicy  - Zdjęcie główne

Związkowcy protestowali ostatnio we Wrocławiu w obronie kopalni Turów. Teraz planują manifestację w stolicy | foto MZZ Odkrywka/facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Związki zawodowe z KWB Bełchatów połączyły siły i organizują wspólny protest w Warszawie. Związkowcy sprzeciwiają się polityce energetycznej rządu i planom ograniczania działalności energetyki konwencjonalnej. Pikietę na ulicach stolicy zaplanowano na 9 czerwca.

Reklama

Związkowcy z bełchatowskiej kopalni zamierzają wyrazić swoje niezadowolenie z prowadzonej przez rząd polityki energetycznej i planowanych zmian. Organizacje związkowe nie chcą się zgodzić na wydzielenia kopalni i elektrowni do nowego podmiotu – Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Ministerstwu Aktywów Państwowych oraz PGE zarzucają, że te „pozorują” lub wcale nie prowadzą dialogu ze związkami zawodowymi o transformacji energetyki.

Związkowcy wraz z pracownikami kopalni planują już 9 czerwca pojechać do Warszawy na wielką manifestację. Według organizatorów pikiety łamane są prawa pracownicze i związkowe. Ich zdaniem planowane przez rząd zmiany w energetyce, mogą doprowadzić do utraty miejsc pracy, a także grożą bezpieczeństwu oraz suwerenności energetycznej kraju. Według górników, stopniowa rezygnacja z energetyki opartej na węglu to błąd i uzależni Polskę od dostaw prądu z zagranicy.

Uczestnicy pikiety zamierzają manifestować w Warszawie przed gmachami: Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz przed siedzibą premiera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy