Reklama

Reklama

Kolejna zmiana na szczytach PGE GiEK. ''Gorące krzesła" w energetycznym koncernie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejna zmiana na szczytach PGE GiEK. ''Gorące krzesła" w energetycznym koncernie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Kolejny ze sterników koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna stracił stanowisko. Tym razem zdecydowano o odwołaniu wiceprezesa Norberta Grudnia, który przez ostatnie tygodnie pełnił obowiązki prezesa po odwołaniu Wioletty Czemiel-Grzybowskiej.

Reklama

Trwają czystki w zarządzie PGE GiEK. Kolejną osobą, która musiała pożegnać się ze stanowiskiem, jest Norbert Grudzień.  Po odwołaniu prezes Wioletty Czemiel-Grzybowskiej pod koniec czerwca został pełniącym obowiązki prezesa. Wcześniej był wiceprezesem ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem. Teraz Rada Nadzorcza postanowiła go odwołać ze stanowiska, po tym jak rozstrzygnięto konkurs na prezesa spółki. 

Sytuacja jest jednak nieco bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. W ostatnim czasie dochodzi do tylu zmian u sterów PGE GiEK, że pracownicy mogą się pogubić, kto obecnie zarządza spółką. Prezes Krzysztof Kuśmierowski, którego wybrano w konkursie rozstrzygniętym 14 lipca, po zaledwie tygodniu złożył rezgynację. Koncern nie podał jednak powodów, ale zaznaczył, że... będzie on pełnił obowiązki prezesa do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu na szefa energetycznej spółki. 

Nominacja prezesa Kuśmierowskiego na stanowisko i późniejsza rezygnacja odbywały się jednak, w delikatnie mówiąc, niecodziennych okolicznościach. Pomimo powołania przez Radę Nadzorczą nowego szefa energetycznego koncernu, spółka oficjalnie o tym nie poinformowała. Komunikat potwierdzający jego wybór ukazał się wraz z informacją... o rezygnacji Kuśmierowskiego. Nieoficjalnie mówi się, że wybór nowego prezesa doprowadził do małej wojny politycznej w lokalnych strukturach PiS. Nie wszystkim bowiem taka kandydatura się podobała.  Posłowie interweniowali nawet w samym kierownictwie PiS, a także w Ministertwie Aktywów Państwowych. Więcej na ten temat w artykule pt. Prezes PGE GiEK został wybrany i... zrezygnował. Jakie mogą być powody?

Obecnie w PGE GiEK funkcjonuje zarząd czteroosobowy. Pełniącym obowiązki prezesa jest Krzysztof Kuśmierowski. W zarządzie zasiadają również: Zbigniew Fałek (wiceprezes ds. inwestycji i ICT), Zbigniew Kasztelewicz (wiceprezes ds. wydobycia) oraz Andrzej Kopertowski (wiceprezes zarządu wybrany przez załogę).

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy