Reklama

Reklama

Ile zarabia zarząd PGE GiEK? Spółka sowicie wynagradza prezesów

Opublikowano: pon, 11 paź 2021 13:41
Autor:

Ile zarabia zarząd PGE GiEK? Spółka sowicie wynagradza prezesów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE GiEK w 2020 roku na wynagrodzenia członków zarządu spółki przeznaczyła prawie 5,4 mln zł. Kilkaset tysięcy złotych pochłonęły też apanaże dla osób zasiadających w radzie nadzorczej koncernu. Zapytaliśmy spółkę o zarobki poszczególnych prezesów i wiceprezesów.

Reklama

Ostatnimi czasy wiele mówiło się o negocjacjach płacowych w elektrowni Bełchatów czy też niektórych spółkach zależnych PGE. Kwoty podwyżek, jakie zazwyczaj udaje się każdego roku wynegocjować związkom zawodowym, wahają od 100 do kilkuset złotych. Pracownikom kopalni i elektrowni często wytyka się, że zbyt dużo zarabiają. W jednym z raportów eksperci z Fundacji Instrat wyliczyli, że średnia zarobków w PGE GiEK wynosi 8,3 tys. zł (brutto). Ci jednak często odpierają zarzuty twierdząc, że średnią mocno zawyża kadra kierownicza, a także osoby na najwyższych stanowiskach.

- Zwykły pracownik o takiej pensji może tylko pomarzyć. Może warto dopytać ile zarabiają ci na samej górze. Prezesi, wiceprezesi czy nawet dyrektorzy. To ta grupa pracowników zawyża średnią zarobków w PGE – mówi jeden z pracowników bełchatowskiej kopalni.

Ile przeznaczono na wynagrodzenia zarządu PGE GiEK?

Dotarliśmy do sprawozdania finansowego koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna za 2020 rok. W dokumencie podano, ile przeznaczono na wynagrodzenia kadry kierowniczej PGE GiEK, czyli zarządu i rady nadzorczej spółki. Łącznie było to aż 5,8 mln zł. Z czego członkowie zarządu otrzymali 5 mln 389 tys. zł, a osoby zasiadające w radzie nadzorczej w sumie 314 tys. zł. Na świadczenia po okresie zatrudnienia przeznaczono 185 tys. zł.

Okazuje się, że koszty kierownictwa PGE GiEK wzrosły o kilkaset tysięcy złotych w porównaniu do roku poprzedniego. Łączna kwota, jaką w 2019 roku przeznaczono na wynagrodzenia prezesa, wiceprezesów i członków rady nadzorczej, wyniosła w sumie 5,4 mln zł.

Zapytaliśmy PGE GiEK o wynagrodzenia poszczególnych członków zarządu spółki. Koncern odmówił jednak udzielenia takiej informacji.

- Informacje o indywidualnych wysokościach wynagrodzeń członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej PGE GiEK stanowią dobra osobiste wskazanych osób, dane osobowe w rozumieniu przepisów RODO oraz informacje chronione przez przepisy prawa, których Spółka nie może udostępnić – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Kto rządził na Węglowej w 2020 roku? 

Na koniec ub. roku w skład pięcoosobowego zarządu spółki, która swoją siedzibę ma w gmachu PGE GiEK przy ulicy Węglowej, wchodzili prezes Wioletta Czemiel-Grzybowska, Norbert Grudzień – Wiceprezes Zarządu ds. Wytwarzania i Zarządzania Majątkiem, Zbigniew Fałek – Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i ICT, Zbigniew Kasztelewicz – Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia oraz Andrzej Kopertowski – Wiceprezes Zarządu wybrany przez pracowników.

To jednak nie wszyscy prezesi i wiceprezesi, którzy pobierali wynagrodzenia w 2020 roku, bo w ciągu dwunastu miesięcy zachodziły zmiany w składzie zarządu. W styczniu powołano Rafała Muchę na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych, które pełnił do grudnia 2020 roku. Natomiast w marcu odwołany został poprzedni prezes Robert Ostrowski, którego w kwietniu zastąpiła Wioletta Czemiel-Grzybowska. W marcu odwołany został też wiceprezes ds. wytwarzania – Marek Ciapała, którego w kwietniu zastąpił Zbigniew Fałek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (90)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 dni temu | ocena +1 / -0

  On

  No i znów mamy powołanego do Zarządu byłego starego Prezesa którego 2 miesiące temu odwolano . Można można a co tam odprawę się skasowało i wraca się z powrotem na stołek tj żenada co tu się wyprawia w tej Spółce. To prawda co napisali poniżej że teraz będą wracali .... Prezesie przecież miało być dobrze ale na razie to jest tragicznie

 • 5 dni temu | ocena +3 / -0

  Nie bójta się

  Jak chłopaki z PO dojdą do władzy to szybko sobie przywrócą zdołowane do minimum wynagrodzenia zarządów.

 • 9 dni temu | ocena +2 / -2

  Rumburak

  PGE to tylko jedna wielka propaganda ukrywana pod fałszywymi planami nowoczesności i ekologii. Fałsz polega na tym, że zwłaszcza wiatraki czy panele słoneczne są w przeliczeniu na jedną kilowatogodzinę wyprodukowanej energii źródłem wielokrotnie bardziej toksycznym i droższym od kilowatogodziny z klasycznej cieplnej elektrowni zawodowej. Powód jest prosty. Taki wiatrak na jedną jednostkę wytworzonej energii wymaga zużycia ponad pięciokrotnie więcej materiałów (beton, stal itp.) niż Elektrownia Bełchatów, większe są też wielokrotnie koszty serwisu i związane z tym negatywne skutki środowiskowe. Dane te może sobie zweryfikować każdy, kto rzetelnie nauczył się rachunków na poziomie szkoły podstawowej na podstawie dostępnych danych... Zarząd PGE doprowadził już Bełchatów do krawędzi katastrofy taktyką trwonienia pieniędzy i niekompetencją kolejnych dyrektorów, prezesów, lansowanie ludzi bez wiedzy, doświadczenia, wręcz laików... To celowe.

 • 11 dni temu | ocena +1 / -0

  Alex

  Co tu liczyć 5,4 mil podzielić na 5 prezesów średnio daje prawie 1,1miliona złotych.

  • 5 dni temu | ocena +2 / -0

   Buahahaha

   Ale jaja 6 prezesów, minus 23% VAT bo są na kontraktach, minus full ZUS, minus 32% PiT, minus zdrowotnie, minus nowy ład. Zostaje ponad połowę mniej niż napisałeś. Byle dyrektor lepiej zarabia.

 • 12 dni temu | ocena +10 / -11

  Zazdrość

  Ale szczujnia. Przecież wynagrodzenia Prezesów takich spółek jak PGE GiEK reguluje ustawa. Nie trzeba nigdzie szukać. Można to sobie policzyć. Wg ustawy uchwalonej przez PiS, która i tak już na wstępie obniżyła wynagrodzenia zarządów w stosunku do rządów Platformy o 80%, prezesi GiEKsy mogli by zarabiać nawet więcej niż w tej chwili, ale zarabiają dużo mniej niż obniżająca ustawa przewoduje. PiS obniżył im wynagrodzenia i co jeszcze źle? Dziesiąte przykazanie się kłania.

  • 9 dni temu | ocena +0 / -1

   księgarz

   Pensje prezesów i dyrektorów (każdego kierującego) są weryfikowane na całym świecie wynikami ich pracy, która nazywa się PRODUKTYWNOŚCIĄ i każdy inny mechanizm jest sztucznym, uzurpatorskim, wręcz złodziejskim procederem....

   • 5 dni temu | ocena +2 / -0

    ERA

    Zgadza się, wprowadzić takie zasady dla torfów i elektrowniaków. Wynagrodzenia spadną o 2/3 a oni się nauczą co to wolny rynek.

 • 12 dni temu | ocena +16 / -6

  Polak

  Ludzie przebudźcie się i odsunmy w wyborach ta pisowska szarancze

  • 5 dni temu | ocena +2 / -2

   Ciemny lud

   Przecież dopiero co odsunęliśmy znienawidzoną, niekompetentną szarańczę POwską, która była dużo gorsza

 • 13 dni temu | ocena +0 / -1

  piotrek

  Jeśli wyrażasz dobrowolną chęć wsparcia mojej istoty i moich działań możesz mnie wesprzeć na to konto Nr konta 94124031581111001096156930 Za każde wsparcie serdecznie dziękuję 🇵🇱💕

 • 13 dni temu | ocena +17 / -3

  Jan

  W jednej z firm PGE Energia Ciepła dali po 200 zł podwyżki mówiąc, że Boga chwyciliśmy za nogi.Sk...y!!!!

  • 12 dni temu | ocena +6 / -3

   Katolik

   Boga w to nie mieszaj, łobuzie!

  • 13 dni temu | ocena +13 / -2

   Ewa

   Dziad a nie pracodawca.

 • 13 dni temu | ocena +20 / -6

  Witek

  PIS to złodzieje! Komuniści ! Oszukują nas wszystkich! Klucza się między sobą o stołki dlatego tyle zmian w naszej Spółce !

  • 5 dni temu | ocena +1 / -0

   Ooo

   Ooo a ja myślałem, że komuniści to Tusk i inne szemrane postacie z SLD, UW i Platformy, które przeprowadzały nocną zmianę. Myślałem, że komuniści to trzon kadry kopalni z towarzyszem pierwszym sekretarzem co kadry tutaj obsadzał. To oni teraz są prawica?

 • 13 dni temu | ocena +12 / -6

  janówka zalogowany

  Ogromne pieniądze na wynagrodzenia dla zarządu rad nadzorczych a mieszkańcy Janówki od kilkunastu lat żyją w hałasie ponad normy z taśmociągów i stacji napędowych Odkrywki Szczerców. KWB Bełchatów przed uruchomieniem taśmociągów miała usypać wał ziemny z ekranami dźwiękochłonnymi który miał być barierą dla hałasu,ale go nie ma i nie bedzie, zaoszczędzili miliony złotych, wysiedlić nie chcą i znów zaoszczędzili miliony kosztem naszego zdrowia, nerw. Odszkodowania płacić nie chcą bo wg. dyrekcji nie ma podstaw prawnych a my pytamy czy są podstawy prawne by zmuszać nas do życia w hałasie z winy kopalni? A wszystkie pomiary hałasu udowadniają że jest hałas ponad normy z pracy dwóch lub wszystkich trzech taśmociągów co potwierdzają kary jakie kopalnia płaci. A w hałasie my zyjemy. I gdzie tu jest prawo i sprawiedliwość

  • 13 dni temu | ocena +7 / -0

   Wywlaszczenia

   A działki jak skupowali po cenach parę razy większych niż rynkowa to w drzwiach się zabijali, a teraz hałas....

  • 13 dni temu | ocena +11 / -5

   Kamień

   Bo takie jest pge. Smutne ale Czesi maja rację, że dochodzą swego. U nas to samo, gminom zabrali wodę i się śmieją. A to, że będzie hałas to wiedzieli od początku.

 • 13 dni temu | ocena +7 / -6

  Stas

  I co z waszego i mojego pisania , że ci i tamci okradają ten kraj, ale każdy z nas na tych stołkach robiłby podobnie. Jesteśmy zepsutym narodem dobro swoje przekładamy nad dobrem ogółu. I zawsze jest MY I ONI. Fakt jest , że wokół nas nie są to kraje nam przyjazne . Nie lubią nas za zdolność radzenia w ekstremalnych sytuacjach . Mamy trochę z cygana żyda , a i z Niemca też coś jest nie mówiąc o ruskich. A to wynika z zaszłości historycznej. I nigdy z tego się nie uwolnimy.

  • 12 dni temu | ocena +0 / -0

   Strażak Sam

   Masz rację Stas ,ale to my PIS powinniśmy mieć ostatnie zdanie , a ostatnie zdanie ( jak do tej pory) mają przegrani przebierańcy , nieudacznicy wciąż zdalnie kierujący na dole, mimo powszechnie udowodnionej ignorancji .Dlaczego nawet głośna krytyka jest nie zauważana .Urzędnik nie może być oszustem , a petent w urzędzie nie może być traktowany jak intruz .Sąd nie powinien tolerować oszustwa i wydawać kuriozalne Postanowienia. Niestety przykro przyznać ,że u nas to całe zakłamanie robi się normą pod płaszczykiem prawa tworząc bezprawie. Obudź się Polsko.

  • 13 dni temu | ocena +11 / -5

   Polo

   Mów za siebie. Ja nie mam nic z cygana, niemca czy żyda. Jak niektórzy z tych POpaprańców.

 • 13 dni temu | ocena +9 / -14

  EB

  Zarządy i dyrektorzy są na kontraktach więc żadnej średniej nie zawyżają. Średnią zawyżają bogole torfiorze

 • 13 dni temu | ocena +12 / -20

  OdChlebaDoWina

  Sporo tych troli z PO tutaj komentuje. Amnestia jakaś? Więzienia otworzyli?

  • 13 dni temu | ocena +14 / -5

   Pan

   Nie oceniaj ludzi według siebie! W tej Spółce pracują normalni ludzie którzy nie mają nic wspólnego z polityką ale szlak ich trafia jak widzą co teraz się wyprawia

 • 13 dni temu | ocena +25 / -11

  Precz z Pisem

  Wyborcy Pisu jeszcze będziecie płakać że wybraliście takich oszołomów i złodziej a napewno będą płakać wasze dzieci i wnuki jak będą spłacać długi narobione przez dzisiejszych waszych przywódców

  • 12 dni temu | ocena +6 / -2

   Precz z preczem

   Oszołomów? Sam jesteś oszołom. Kopertowskiego wybrali do zarządu pracownicy.

 • 13 dni temu | ocena +15 / -13

  Rempek

  Zadrogi, Kiliana i Matuszewskiej ( kilkumilionowe odprawy)nikt nie przebije. Tak, tak, właśnie tak płaciło PO.

 • 13 dni temu | ocena +16 / -24

  Hehe

  Słychać wycie znakominie, platfusów złodziei, bandytów, POpaprańców

 • 13 dni temu | ocena +25 / -18

  XCC

  Kwik z daleka słychać znakomicie.. kto to taki ? PiSowskie świnie przy korycie. Tak żarły z koryta że koryto zżarły.

 • 13 dni temu | ocena +0 / -0

  Mętlik

  To jak to jest w końcu teraz więcej czy kiedyś więcej zarabiali?

  • 13 dni temu | ocena +18 / -6

   Za Kiliana z PO i jego ekipy w PGE

   Suma wynagrodzeń wypłaconych kadrze kierowniczej PGE sięgnęła w ciągu 1 roku niebotycznej kwoty 13,5 mln. Tego nikt nie przebije.

  • 13 dni temu | ocena +8 / -10

   Kilian z PO 6,9 mln zł odprawy z PGE

   Za PiS mniej zarabiają, a za PO więcej kradli.

  • 13 dni temu | ocena +20 / -9

   Rab

   PiSowce tylko kradną ale sie dzielą z patolami - którzy na nich głosują

  • 13 dni temu | ocena +14 / -4

   Plus

   Teraz się z nami dzielą

  • 13 dni temu | ocena +23 / -15

   Zbylu

   PiSowce na pewno więcej kradną - taka prawda

  • 13 dni temu | ocena +21 / -12

   Torfik

   PGE jest spółką akcyjną - możesz to sprawdzić w raportach giełdowych. PiS na pewno uwolnił kwotę premii a te są utajnione. Biorąc pod uwagę że PGE za czasu PiSu jest na skraju bankructwa - w 2019 - 4 miliardy na minusie. Odpowiedz sobie sam

  • 13 dni temu | ocena +18 / -17

   EBE

   300% więcej zarabiali za Platformy

 • 13 dni temu | ocena +21 / -16

  Polak

  Ale pisowskie trole się uaktywnily, z ruda dycha z elektrowni na czele. Jak to w pracy można tak trolowac. Zdrajcy, zlodzieje i grabarze Polski.

 • 13 dni temu | ocena +18 / -16

  Sobek

  A te od pieluchy jak doja pge, ciekawe ile im zostaje?

  • 13 dni temu | ocena +13 / -7

   Kebos

   A co ściska się w do..ie matole?

 • 13 dni temu | ocena +25 / -23

  Torf

  POwcom, którzy kradli na potęgę narasta ból doopy bo koryta nie ma. PiS obniżył wynagrodzenia prezesom i obniżył podatki. Brawo PiS. Platfusy WON!

  • 13 dni temu | ocena +20 / -14

   Niestety

   We wrześniu Kaczyński i jego mafia obniżył wypłaty wszystkim Polakom o 6%,

  • 13 dni temu | ocena +23 / -16

   Dudała

   Byłes kiedyś w sklepie ? - widziałeś jakie są ceny? - PiSowski agencie Moskwy ???

 • 13 dni temu | ocena +23 / -20

  RZEŹNIK

  To są TŁUSTE ŚWINIE pasione przez Kaczyńskiego naszymi pieniędzmi

 • 13 dni temu | ocena +24 / -22

  PIS TO SAMO ZŁO

  LUDZIE PRZEJRZYJCIE W KOŃCU NA OCZY

 • 13 dni temu | ocena +22 / -24

  Piotr

  Przecież to jest nowa forma pisowskiego zlodziejstwa.

 • 13 dni temu | ocena +25 / -18

  FakeNews

  PiS obniżył wynagrodzenia zarządów o 80% w stosunku do tych, które były za Platformy. Platforma kradła na potęgę i jeszcze się z nas śmiała.

  • 13 dni temu | ocena +25 / -12

   Do de bila z PO

   Nie 11 razy tylko dwa. Prezesem był Ostrowski i Czemiel-Grzybowska. Zawady i Legeżyńskiego nie liczę bo to są ludzie Kłamczuchy, która reprezentuje wyłącznie swój interes i nie jest z PiS. PO za to nikogo nie wymieniało tylko pozwalało na zatrudnianie jednego nieudacznika i caaałeeej jego rodziny w tym ciebie. A teraz ci ból tyłek ściska bo koryta nie ma.

  • 13 dni temu | ocena +21 / -23

   Pisowski debil

   Tak - tyle że PIS wymienił 11 razy prezesa - każdy pobrał milionowe odprawy. I tak w każdej spółce skarbu państwa. Poł roku .. odprawa i zmiana pasożyta.

 • 13 dni temu | ocena +29 / -6

  POtoDNO

  Za PO to były mieniądze. Teraz to nędza. Z informacji resortu energii wynika, że z rządów PO w latach 2010-2015 spółka PGE EJ, którą kierował Grad wydała na wynagrodzenia 102 mln zł. Koncern do przygotowania inwestycji powołał spółkę PGE EJ1. Gazeta dotarła do oświadczenia majątkowego wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika, który był wiceprezesem w atomowych spółkach PGE. W pierwszej połowie 2013 r. uzyskał wtedy dochód w wysokości 599 340 zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie. Były minister skarbu z PO Aleksander Grad po odejściu z atomowej spółki PGE został w wiceprezesem Taurona i na tym stanowisku zarobił 1 mln 63 tys. zł, czyli blisko 120 tys. zł miesięcznie.

  • 13 dni temu | ocena +18 / -22

   Taka prawda

   PiSowce maja dokładnie taki sam przekręt tyle ze na znacznie większa skalę nazywa się to: Centralny Port Komunikacyjny. Od 6 lat 300 osób pilnuje pastwiska w Baranowie - średnie zarobki w CPK to 30 tys PLN - czyli utrzymanie pastwiska kosztuje podatnika 9 milionów !!! - MIESIĘCZNIE - przez 6 lat to już pona 500 milionów - czyli dobra zmiana kradnie 5 razy więcej od POwców .

 • 13 dni temu | ocena +15 / -22

  Ben

  Przyszly zrzuty i pasożyty więc doją Nie hylo ich i wszystko szło Żadnych wielkich inwestycji nie było więc po co oni Gierek zaczął budowę a General skończył bez czapy

 • 13 dni temu | ocena +5 / -20

  nikto nie je doma

  224 Dobra znajoma Jarosława Kaczyńskiego, która niegdyś pożyczała mu pieniądze na pogrzeb matki, zasiada w dwóch radach nadzorczych państwowych spółek. Tylko w zeszłym roku zarobiła w nich 210 tysięcy złotych brutto – czyli 17500 złotych miesięcznie. Janina Goss ma 78 lat. Od kilku lat zasiada w radach nadzorczych dwóch państwowych spółek. Chodzi o Polską Grupę Energetyczną i Bank Ochrony Środowiska. Skarb Państwa ma w PGE ponad 57 proc. udziałów. Z kolei BOŚ Bank jest kontrolowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z najnowszych rocznych raportów obu spółek wynika, że Janina Goss zarabia łącznie 210 tysięcy złotych brutto jako członkini ich rad nadzorczych. Za nadzorowanie PGE Goss dostała dokładnie 84 019,69 zł brutto. Janina Goss ma 78 lat. Od kilku lat zasiada w radach nadzorczych dwóch państwowych spółek. Chodzi o Polską Grupę Energetyczną i Bank Ochrony Środowiska. Skarb Państwa ma w PGE ponad 57 proc. udziałów. Z kolei BOŚ Bank jest kontrolowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z najnowszych rocznych raportów obu spółek wynika, że Janina Goss zarabia łącznie 210 tysięcy złotych brutto jako członkini ich rad nadzorczych. Za nadzorowanie PGE Goss dostała dokładnie 84 019,69 zł brutto. Zobacz także: Jarosław Kaczyński to "potwór"? Paweł Kukiz ripostuje Krzysztofowi Skibie ZAMKNIJ bEHNmfRz "Fakt" wylicza, że to średnio 7 tys. zł miesięcznie. Dziennik przypomina, że w Polsce przeciętne wynagrodzenie w sektorze największych firm sięga ok. 5500 zł brutto miesięcznie. Przeciętna emerytura to ok. 2400 zł brutto. O wiele więcej Goss zarabia w BOŚ Banku. Tam jej roczne zarobki sięgnęły 126 tysięcy złotych – czyli 10,5 tysiąca miesięcznie. "Fakt" zauważa, że w porównaniu do roku 2019 jej wynagrodzenie zwiększyło się o kilka tysięcy. W efekcie Janina Goss zarobiła w państwowych spółkach 210 tysięcy złotych brutto. Obie firmy przez ostatnie 4 lata wypłaciły jej łącznie ok. 880 tysięcy Poza radami nadzorczymi PGE i BOŚ zasiada też w zarządzie spółki Srebrna. To właśnie od "pani Janeczki", która jest ponoć zapaloną zielarką, Jarosław Kaczyński pożyczył 200 tys. zł na opiekę i leczenie ciężko chorej matki. Jeszcze na początku tej kadencji Sejmu był jej winien 80 tys. zł. Jak wynika z aktualnego oświadczenia majątkowego, prezes PiS pożyczkę spłacił. Goss jest przedstawiana jako najbliższa przyjaciółka prezesa. Obecnie na emeryturze, przez lata była radcą prawnym w Łodzi. Niegdyś przyjaźniła się z Jadwigą Kaczyńską. Jest jedną z niewielu osób, które znają prywatne numery telefonu Jarosława Kaczyńskiego. Ma do niego bezpośredni dostęp, drzwi jego gabinetu są dla niej zawsze otwarte.

  • 13 dni temu | ocena +22 / -14

   POszołomy

   Platforma Obywatelska nawet spokojne, starsze panie atakuje. Wstyd!

 • 13 dni temu | ocena +14 / -20

  Mata Hari

  Chcieliśta wieśniaki pisu, to go mata. Wychodzita z założenia, że oni też kradną, ale się dzielą i to was uspokaja!

  • 13 dni temu | ocena +11 / -21

   :)

   101% racji.

 • 13 dni temu | ocena +17 / -19

  ręce opadają

  "Największy cud gospodarczy od zakończenia rozbiorów".

 • 13 dni temu | ocena +13 / -20

  Ania

  Ta partia to nie ma honoru i godności ! Nawet nie kryją się z nepotyzmem i kolesiostwem ! Nas Pracowników maja w du...

 • 13 dni temu | ocena +15 / -20

  Jan

  Biorą grubą kasę obsadzają swoich na wysoko płatnych stołkach i śmieją się z nas pracowników! Kiedyś was za to co złego robicie my zwykli ludzie i pracownicy rozliczymy !

 • 13 dni temu | ocena +2 / -1

  Wasza Sandrunia

  Ja mało zarabiam czasem a tyle już powiedziałam.

 • 13 dni temu | ocena +21 / -1

  Zbigniew ZERO

  Mówił Jarosław Kaczyński: Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. I przyszły PiSowsce i rozkradły kraj .

 • 13 dni temu | ocena +20 / -12

  Andzia

  A ile zarabiają w DD Bełchatów? Były już podwyżki, czy dopiero mają być?

 • 13 dni temu | ocena +27 / -5

  Ulalaaaa

  Przecie są na kontraktach prezesy, do średniej nie są brane. A dyrektorki zastępcy dyrektorkow, kierowniczki, to grubo majom. Ale też specjalisty kupę kasy majom, taka jedna osłanka to 20 tysiaków na miesiąc ma,

 • 13 dni temu | ocena +21 / -10

  czej… myślę…

  Marionetki. Dowiedzcie się i napiszcie ile z tego jest transferowane dalej na Nowogrodzką do tłustych kotów

 • 14 dni temu | ocena +18 / -1

  Gieksiak

  Najbardziej śmieszne a jednocześnie zdumiewające że w zarządzie jednemu z wiceprezesów podlega tylko jeden pracownik czyli sekretarka

 • 14 dni temu | ocena +13 / -9

  Swiniarrnniaaaa

  Wstyd wstyd wstyd Nic zero

 • 14 dni temu | ocena +3 / -1

  Uuucha zalogowany

  W Mopsie też zawirowania jeden Vice derektor w tamtym tygodniu podziękowania.... Dostal

 • 14 dni temu | ocena +19 / -5

  Kaczyński musi odejść- to grabarz Polski

  W zeszłym.roku PGE generuje 4 miliardy strat . A PiSowscy zlodzieje na stołkach jakby nigdy nic inkasują 5 baniek na kontach

 • 14 dni temu | ocena +15 / -4

  Ebe

  Poczytaj zawistny mieszkancu tej wioski kto nakręca średnią ?? Zwykły robol to ma najgorsza robotę za niewielkie pieniądze czy 4 tys to tak dużo?? Tak jestto więcej niż q spółkach tylko problem polega nie na tym że my dużo zarabiamy tylko wy za mało. I my pracownicy PGE chcielibyśmy żeby i wasza pracę ktoś docenił finansowo ale czy to nasza wina że firmy kantują ile się da ??? Złodziej złodziej pogania i wszystko e temacie

  • 13 dni temu | ocena +2 / -0

   Spawacz

   Kto ma po 15tys nieudaczniku? Pracownicy którzy pracują po 30lat niekiedy nie mają 4tys brutto, więc skoncz sobie wymyślać swoje bajeczki. Gdyby nie stażowe i szkodliwe, to by 4netto tu nie wyciagali, ale przecież każdy ma zarabiać jak Ty, najniższa i pod stołem. Ty masz źle, więc każdy powinien równać w dół do Twojego poziomu żebyś był, i Tobie podobni, zadowoleni. Najwięcej do gadania mają tacy jak Ty, co nic nie potrafią, a u szefa to są jedynie na kolanach pod biurkiem, bo walkę o swoje skwituja tylko "to nic nie da". Nawet mi Cię nie szkoda.

  • 13 dni temu | ocena +0 / -0

   gumofilec

   nick twoj i obiboki, coś się wam popier...liło!

  • 13 dni temu | ocena +7 / -7

   Nick Twój

   Naiwny jest . Pracownik KWB lub ELB - bez żadnej szkoły- zwykły gumofilec - pracujący w systemie - wyciąga 10 tys na łąpkę a sumując , trzynastki i czternastki to jest 12 lub 13 tysiączków na miesiąc . Oni mimo ze nie wyszli jeszcze z komuny zarabiają jak w Niemczech czy Francji - przy znacznie niższych kosztach utrzymana .

  • 13 dni temu | ocena +11 / -6

   Obiboki.

   W elb mają od 4 do 15 na łapę a stare cwaniaki nawet kolo 20. Do tego premia roczna dla każdego, 13 tka, zniżka za prąd, co 5 lat jubileusz nawet 5 pensji, socjal jak marzenie, podwyżki, program emerytalny, dodatki, dofinansowania do dojazdow, jedzenia, bloki elektrownia każdemu dala. A potem, emeryturka od 4 do nawet 6 koła na łapę. Doceńta co mata obiboki, bo byśta bez elb nic nie miały. ,

 • 14 dni temu | ocena +20 / -2

  Broszka

  Im te pieniądze się po prostu należą …..

 • 14 dni temu | ocena +18 / -3

  On

  Masakra co się wyprawia w tej Spółce !!!

 • 14 dni temu | ocena +6 / -1

  Doltys

  W bidatransie od rana do wieczora 3.2 to jest kasa jak premi nie zabiorą hi hi

 • 14 dni temu | ocena +22 / -3

  Wika

  Nepotyzm i prywata tak wygląda zarządzanie Spółką. A gdzie w tym wszystkim dobro pracowników którym po wielu miesiącach negocjacji daje się głodowe podwyżki a każdy z nas wie jak inflacja szaleje ! Ale Zarząd ma się dobrze !

 • 14 dni temu | ocena +23 / -6

  Alek

  Tak to jest jak krajem rządzą bezmózgi którzy patrzą się tylko obłowić na kraść ile tylko się da to jest całe PiS banda oszołomów i złodziej

  • 13 dni temu | ocena +12 / -0

   Cytrynka

   Ktoś ich wybrał

  • 14 dni temu | ocena +13 / -3

   Taka prawda

   Taki rzad, jacy jego wyborcy

 • 14 dni temu | ocena +13 / -5

  Beka

  No i co z tego? Dostaliście 500zł? Dostaliście, więc cicho siedzieć

 • 14 dni temu | ocena +4 / -1

  jan uljan

  jak tyle zarabiaja to moga mi dac na zbiorke zapraszam kochani bo edzia chce na solarium isc

 • 14 dni temu | ocena +23 / -5

  Tych

  Żeby to jeszcze byli fachowcy to z Bogiem sprawa ale to fachowcy których jedyną zasługą jest przynależność do PiS.Taka Krystyna z Gazowni nawet na ciecia się nie nadawała .Najgorzej że to schodzi niżej.

 • 14 dni temu | ocena +19 / -2

  ręce opadają

  "Zobacz Europo jak można pięknie żyć".

 • 14 dni temu | ocena +24 / -3

  Pan

  Świniarnia !!!!

 • 14 dni temu | ocena +24 / -6

  ELB

  Nie ma nic złego w tym że Prezesi zarabiają, problem czy jakoś zarządzania jest na właściwym poziomie ! A teraz spójrzmy na to zarządzanie przez pryzmat ostatnich miesięcy , karuzela na stołkach w Spółce nie pozostawia cienia wątpliwości że w tym wszystkim nie chodzi o dobro Spółki i pracowników tylko o prywatę nepotyzm i koryta taka jest prawda !

 • 14 dni temu | ocena +11 / -5

  Czytelnik

  Cały artykuł o niczym, pełno słów treści żadnej

 • 14 dni temu | ocena +6 / -0

  Ymste

  Ile zarabia rocznie czteroosobowa rodzina mieszkająca w domu bez umowy na odbiór odpadów?

  • 14 dni temu | ocena +1 / -2

   Ebe

   Jak wiesz ze tak jest zgłoś n straz miejska napewno zareagują bo tu to ci nic to nie pomoże