Reklama

Reklama

Tłumy chętnych do pracy w kopalni Bełchatów. Ile osób zgłosiło się do PGE?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Tłumy chętnych do pracy w kopalni Bełchatów. Ile osób zgłosiło się do PGE?  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE zakończyła nabór do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Podania o pracę złożyło około 600 chętnych. Ilu ma szansę na zatrudnienie na stanowisku górnika?

Reklama

Przypomnijmy, że koncern PGE GiEK ogłosił rekrutację wewnętrzną do pracy w bełchatowskiej kopalni pod koniec stycznia. Szansę na zatrudnienie w KWB Bełchatów dostali pracownicy ze spółek zależnych PGE m.in. Rambu, Bestgumu czy Betransu. Nabór był prowadzony na stanowisko górnika. Osoby starające się o angaż w kopalni musieli posiadać min. wykształcenie zawodowe, mile widziane przez pracodawcę były też dodatkowe uprawnienia i kursy zawodowe.

Okazuje się, że dział HR w koncern PGE GiEK został wręcz zasypany podaniami o pracę. Jak informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, dokumenty złożyło około 600 osób. 

- Aktualnie oferty analizowane są pod kątem wymogów formalnych. Rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone w lutym 2022 roku, natomiast przyjęcia wyłonionych kandydatów będą realizowane niezwłocznie po przeprowadzonych rozmowach rekrutacyjnych - mówi Sandra Apanasionek. 

Przyjęć nowych górników do kopalni domagają się zarówno związki zawodowe, jak i sami pracownicy, którzy przyznają, że często brakuje ludzi do pracy, a liczebność załogi z każdy rokiem się zmniejsza. 

Ile osób zamierza przyjąć PGE do bełchatowskiej kopalni? Koncern konkretnych liczb nie ujawnia. Jesienią ubiegłego roku zatrudniono kilkadziesiąt osób, a podań było około 700. To dane nieoficjalne, bo konkretnej liczby nowych górników spółka nie potwierdziła. Jak będzie w tym roku? 

- Stan załogi będzie uzupełniany zgodnie z potrzebami oddziału - mówi Sandra Apanasionek.

Obecnie w bełchatowskiej kopalni  zatrudnionych jest ok. 4,6 tys. pracowników. Według prognoz w 2030 roku zatrudnienie w KWB Bełchatów wyniesie zaledwie 2,6 tys. osób. Ma to związek z planami wygaszania Elektrowni Bełchatów i systematycznym zmniejszaniem wydobycia w odkrywkach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy