Reklama

Reklama

Spółka zależna PGE podpisała porozumienie. Załoga dostanie podwyżkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Spółka zależna PGE podpisała porozumienie. Załoga dostanie podwyżkę  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Betrans, spółka zależna PGE, podpisała porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi. Jakie podwyżki dostaną pracownicy?

Reklama

Trzy organizacje związkowe działające w Betransie poinformowały, że podpisały porozumienie płacowe z zarządem spółki. Negocjacje, w których wzięły udział MZZ „Odkrywka”, WZZ Sierpień ‘80 oraz MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów, odbyły się z udziałem mediatora. Związkowcy przyznali, że osiągnięto porozumienie, które tym samym kończy w zakładzie spór zbiorowy na tle płacowym.

Co wynegocjowały związki zawodowe? Wszyscy pracownicy centrali spółki otrzymają 100 złotych podwyżki, licząc od 1 września tego roku. Do połowy stycznia 2022 roku załoga Betransu dostanie jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł (brutto).

Związkowcy zaznaczają, że wzrost wynagrodzeń i wypłata świadczenia nie dotyczą natomiast pracowników, zatrudnionych na stanowiskach nieprodukcyjnych, którzy w roku 2021 otrzymali podwyżki indywidualne w kwocie nie niższej niż 100 zł na stawce osobistego zaszeregowania.

Organizacje związkowe podkreśliły też, że porozumienie ma być rekompensatą za brak wzrostu wynagrodzeń dla załogi Betransu w 2020 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy