Reklama

Reklama

Pracownicy spółki zależnej PGE muszą czekać na podwyżki, bo... prezes i wiceprezes zakończyli pracę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownicy spółki zależnej PGE muszą czekać na podwyżki, bo... prezes i wiceprezes zakończyli pracę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Negocjacje płacowe w Elbest Security stanęły w miejscu, bo... obecny zarząd zakończył kadencję, a nowy prezes i wiceprezesi nie zostali jeszcze wybrani. Oburzenia taką sytuacją nie kryje Związek Zawodowy "Zjednoczeni", który grozi protestami .

Reklama

Rozmowyw sprawie podwyżek zarobków dla pracowników spółki zależnej PGE - Elbest Security trwają niemalże od początku 2022 roku. Niestety, jak stwierdzają związkowcy z MZZP "Zjednoczeni", są one "celowo bezowocne i przeciągane w czasie". Pod koniec kwietnia organizacja związkowa dostała pismo od zarządu Elbest Security, że kolejny termin spotkania został wyznaczony na 9 maja.

Do spotkania jednak nie doszło, a dzień później związkowcy dostali pismo od zarządu Elbest Security, w który poinformowano, że kadencja członków zarządu zakończyła się 12 kwietnia, a PGE GiEK ogłosiło konkurs i w tym tygodniu wyznaczono przesłuchania kandydatów. Natomiast związkowcy zostaną poinformowani o nowym terminie negocjacji. 

- W dniu dzisiejszym przesłano pismo, które ewidentnie pokazuje jak Zarząd Elbest Security traktuje sprawy swoich pracowników. Może blokady i protesty zwrócą uwagę właścicieli spółki? - pyta Związek Zawodowy "Zjednoczeni".

Kolejna tura negocjacji w Elbeście odbędzie się więc już z nowym zarządem. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.

 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy