Reklama

Reklama

Kopalnia odpowiada górnikom w sprawie cenzury. Nie chcieli "eskalować niezadowolenia"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK/Zdjęcie poglądowe

Kopalnia odpowiada górnikom w sprawie cenzury. Nie chcieli "eskalować niezadowolenia" - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów od kilku tygodni skarżą się na cenzurę w pracy. Chodzi o zakładowy radiowęzeł, a dokładnie zakaz emitowania w nim stacji komercyjnych. Pracownicy mogą posłuchać tylko Programu 1 Polskiego Radia lub też „Trójki”. Na protesty związkowców odpowiedział koncern PGE GiEK. Czy dojdzie do zmiany?

Reklama

Pracownicy bełchatowskiej kopalni od kwietnia w zakładowym radiowęźle nie mogą słuchać stacji komercyjnych. Z głośników leci tylko Program 1 Polskiego Radia lub Trójka”.Taka decyzja pracodawcy wywołała oburzenie u pracowników, którzy coraz głośniej zaczęli mówić o cenzurze. Interweniować u dyrekcji postanowiły związki zawodowe.

- Po świętach wielkanocnych radiowęzeł KWB Bełchatów otrzymał zakaz przekazywania sygnału radiowego stacji komercyjnych. Przypominamy, że o wyborze stacji radiowych zdecydowali kilka lat temu sami pracownicy Kopalni w drodze szerokich konsultacji społecznych – napisali związkowcy w liście do dyrektora kopalni.

Poproszono o wyjaśnienie powodów oraz podanie podstaw prawnych związanych z wprowadzeniem „zakazu upowszechnienia sygnału konkretnych stacji i wprowadzenie przymusu transmisji polskiego radia publicznego”.

Na pismo związkowców oficjalnie odpowiedziała kopalnia, a dokładnie dział organizacji i systemów zarządzania. Co znalazło się w odpowiedzi? Przypomniano, że radiowęzły zakładowe emitują programy polskich stacji radiowych na zasadach umownych, opartych na preferencjach pracowników z 2000 roku.

- W związku z pojawieniem się w ostatnim czasie rozbieżnych opinii na temat treści emitowanych programów radiowych, aby nie eskalować niezadowolenia pracowników, Departament Komunikacji wystosował prośbę o nieemitowanie audycji komercyjnych stacji radiowych, do czasu uzgodnienia zasad, które będą akceptowane przez pracowników – czytamy w piśmie z KWB Bełchatów.

Zapewniono również, że temat funkcjonowania radiowęzła zakładowego zostanie omówiony na najbliższym spotkaniu ze związkami zawodowymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy