Reklama

Reklama

Nowy wiceprezes do PGE GiEK trafił ze... skarbówki. Zmiany w koncernie na Węglowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy wiceprezes do PGE GiEK trafił ze... skarbówki. Zmiany w koncernie na Węglowej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Sławomir Podkówka został wiceprezesem ds. finansowych w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Nowy członek zarządu koncernu wcześniej kierował Krajową Administracją Skarbową w województwie świętokrzyskim.

Reklama

Skład zarządu koncernu PGE GiEK powiększył się o kolejną osobę. Na stanowisko wicerpezesa ds. finansowych powołano Sławomira Podkówkę, który od 2016 roku pełnił funkcję dyrektora Izby Skarbowej w Kielcach, a po konsolidacji służb skarbowych i celnych kierował Krajową Administracją Skarbową w województwie świętokrzystkim.

Na początku lutego dość niespodziewanie zrezygnował z funkcji, nie podając przy tym przyczyn. Okazuje się, że od ponad tygodnia były szef administracji skarbowej w Kielcach piastuje posadę wiceprezesa w koncernie przy ul. Węglowej w Bełchatowie. Konkurs na to stanowisko spółka ogłosiła w styczniu tego roku. 

Kim jest nowy wiceprezes PGE GiEK? Na oficjalnej stronie koncernu można przeczytać, że to doktor nauk humanistycznych i wieloletni nauczyciel akademicki m.in. w zakresie polskiego systemu podatkowego i systemów krajów UE, doradztwa podatkowego, strategii podatkowych przedsiębiorstwa.

W latach 1994-2006 był związany z administracją podatkową, gdzie zajmował się kontrolą i obsługą osób prawnych. W latach 2008-2016 pracował w Narodowym Banku Polskim na stanowisku zastępcy dyrektora oddziału okręgowego, gdzie pełnił nadzór nad pionami rachunkowości oraz kasowo-skarbcowym. Natomiast od 2016 roku pełnił funkcję dyrektora Izby Skarbowej w Kielcach.

Po powołaniu nowego wiceprezesa zarząd spółki PGE GiEK powiększył się do maksymalnej liczby sześciu członków. Prezesem spółki jest Andrzej Legeżyński. W kierownictwie koncernu zasiadają również: Norbert Grudzień (wiceprezes ds. operacyjnych i transformacji), Zbigniew Fałek (wiceprezes ds. rozwoju i ICT), Zbigniew Kasztelewicz (wiceprezes ds. wydobycia) oraz Andrzej Kopertowski (wiceprezes reprezentujący załogę).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy