Reklama

Reklama

PGE GiEK czeka na nowego prezesa. Kto wystartuje w konkursie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE GiEK czeka na nowego prezesa. Kto wystartuje w konkursie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE GiEK wkrótce będzie miał nowego prezesa. Rada Nadzorcza decyzję w tej sprawie podejmie już w czwartek, 5 sierpnia. Kto pojawił się na liście potencjalnych kandydatów?

Reklama

To będzie już… czwarty w tym roku prezes PGE GiEK, który zasiądzie u sterów gmachu przy ulicy Węglowej. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca ze stanowiska została odwołana Wioletta Czemiel-Grzybowska. Później przez kolejne tygodnie pełniącym obowiązki szefa koncernu był przesunięty na to stanowisko wiceprezes Norbert Grudzień. Kiedy wydawało się, że sytuacja ustabilizuje się po rozstrzygniętym konkursie, po tygodniu urzędowania rezygnację złożył prezes Krzysztof Kuśmierowski. Ta została przyjęta, jednak uznano, że będzie pełnił on obowiązki prezesa do czasu wyłonienia kolejnej osoby na to stanowisko.

W czwartek, 22 lipca, spółka ogłosiła ponownie konkurs. Kandydaci czas na zgłoszenie chęci startu w konkursie mieli do dzisiaj (4 sierpnia). Kto może zostać wybrany na to stanowisko? Wśród pracowników mówi się o dwóch kandydaturach. Pierwsza to były dyrektor bełchatowskiej elektrowni – Andrzej Legeżyński, który kierował zakładem od lipca 2019 roku do maja 2020 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że w szranki o fotel prezesa spółki ma ponoć stanąć również Mariusz Jamróz z bełchatowskiej kopalni, który dotychczas zajmował stanowisko głównego inżyniera ds. inwestycji i rozwoju. Czy nieoficjalne informacje potwierdzą się? O tym najprawdopodobniej przekonamy się już w czwartek, 5 sierpnia. Na ten dzień zaplanowano rozmowy z zainteresowanymi kandydatami i najpewniej oficjalne ogłoszenie nowego prezesa.

Warto dodać, że Rada Nadzorcza spółki w konkursie wybierze również wiceprezesa zarządu PGE ds. operacyjnych i transformacji. Zgłoszenia na to stanowisko również były przyjmowane do 4 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy