Reklama

Reklama

PGE GiEK powołało ''starego'' wiceprezesa. Będzie musiał... zwrócić pieniężną odprawę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE GiEK powołało ''starego'' wiceprezesa. Będzie musiał... zwrócić pieniężną odprawę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE GiEK rozstrzygnął konkurs na członka zarządu spółki. Rada nadzorcza funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych i transformacji powierzyła Norbertowi Grudniowi, który został... odwołany z zarządu w lipcu tego roku.

Reklama

Do zarządu PGE GiEK powołano "nowego-starego" wicperezesa. Spółka poinformowała właśnie, że rada nadzorcza powołała Norberta Grudnia do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych i transformacji. 

Jak się udało nieoficjalnie ustalić, wiceprezes po ponownym powołaniu na członka zarządu będzie musiał zwrócić odprawę pieniężną, którą otrzymał po odwołaniu z zarządu w lipcu tego roku. Przypomnijmy, że Grudzień pod koniec czerwca został pełniącym obowiązki prezesa po odwołaniu Wioletty Czemiel-Grzybowskiej. Wcześniej był wiceprezesem ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem. 

Norbert Grudzień to absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Budowa Maszyn ze specjalnością Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne. Posiada tytuł MBA (Master of Business Administration) o specjalności Górnictwo i Energetyka. Jak zapewnia PGE GiEK, ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej i ciepłowniczej, w tym od dwudziestu lat piastuje stanowiska menedżerskie.

Z PGE związany jest od 2016 roku, gdy zajmował stanowisko dyrektora PGE Obrót w Skarżysku Kamiennej. Od maja 2017 roku był dyrektorem Zespołu Elektrowni Dolna Odra, należącego do PGE GiEK, gdzie odpowiadał m.in. za realizację projektów związanych z dostosowaniem Dolna Elektrowni Odra i Pomorzany do konkluzji BAT oraz projekt budowy nowych mocy w Elektrowni Dolna Odra. W latach 2018-2021 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Wytwarzania i Zarządzania Majątkiem w PGE GiEK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy