Reklama

Reklama

Posłanka Janowska dyrektorem ekonomicznym w Elektrowni Bełchatów. ''Będą audyty i weryfikacja''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Posłanka Janowska dyrektorem ekonomicznym w Elektrowni Bełchatów. ''Będą audyty i weryfikacja'' - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Zmiany u sterów Elektrowni Bełchatów. Małgorzata Janowska, posłanka z Bełchatowa, przez lata związana z Prawem i Sprawiedliwością, została dyrektorem ekonomicznym zakładu.

Reklama

Małgorzata Janowska została dyrektorem ekonomiczno-finansowym w Elektrowni Bełchatów, zastępując na stanowisku Marka Ziębę. Janowska jest posłanką już drugą kadendcję. W wyborach do sejmu startowała z list Prawa i Sprawiedliwości. Co ciekawe, w czerwcu tego roku Janowska odeszła z PiS i klubu parlamentarnego tej partii. Miesiąc później wstąpiła do Partii Republikańskiej, założonej przez Adama Bielana, tym samym powracając do klubu PiS. 

Posłanka Janowska przez lata była zwolenniczką uruchomienia odkrywki Złoczew. Założyła nawet zespół parlamentarny ds. Złoczewa. Dla jednych taka nominacja jest zaskoczeniem, dla innych niekoniecznie. Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie poseł Janowska była orędowniczką nominacji obecnego prezesa PGE GiEK - Andrzeja Legeżyńskiego.  

Póki co, posłanka Janowska do elektrowni została oddelegowana do elektrowni na trzy miesiące. Jak podkreśla, ma zająć przygotowaniem się do wydzielenia zakładu do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Przypomnijmy, że prawdopodobnie już w 2022 roku aktywa węglowe czyli elektrownie i kopalnie węgla brunatnego mają zostać wydzielone z PGE właśnie do tego nowego podmiotu. 
 
- Jeśli mamy funkcjonować w NABE, to zakład należy przygotować również pod kątem finansowym. Mam wieloletnie ekonomiczne doświadczenie. Moim zadaniem jest spojrzeć świeżym okiem, jak dotychczas zarządzana była Elektrownia pod kątem finansowym. Planuję weryfikację departamentów związanych z tym obszarem. Będę zlecała audyty. Priorytetem jest jak najlepiej przygotować Oddział do wydzielenia wytwórczych aktywów do NABE - zapewnia Małgorzata Janowska. 
Zaznacza, że ma potrzebne doświadczenie ekonomiczne. Przez 12 lat pracowała w bankowości i zarządzała placówkami. W ostatnim czasie zajmowała stanowisko głównego specjalisty koordynatora ds. prawa podatkowego w koncernie PGE GiEK, którego elektrownia jest oddziałem.

Nominację potwierdził już koncern PGE GiEK. 

- Do jej głównych obowiązków należeć będzie usprawnianie procesów w obszarze finansów, m.in. w kontekście realizowanego procesu transformacji sektora energetyki konwencjonalnej, w którym Elektrownia Bełchatów odegra ważną rolę stabilizatora polskiego systemu elektroenergetycznego - mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK. 

Małgorzata Janowska ukończyła Wyższą Szkołę Marketingu i Biznesu o specjalności bankowość oraz magisterskie studia uzupełniające na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi o specjalności zarządzanie finansami. 

Nominacja dla Małgorzaty Janowskiej to kolejne w tym roku zmiany na stanowiskach w największej elektrowni w Polsce. Na początku października dyrektorem zakładu został Michał Banaszczyk, który zastąpił Agatę Wirth-Ljunquist. Ta z kolei piastowała swoje stanowisko zaledwie przez pół roku (od kwietnia do października 2021 r.). Z kolei jej poprzednik Paweł Noga niespełna rok (od maja 2020 do kwietnia 2021 r.).

Bełchatowski zakład jest największą w Europie elektrownią pracującą na węglu brunatnym. Produkuje blisko 20 proc. krajowej energii elektrycznej. Od 2010 roku jest jednym z oddziałów wchodzących w skład PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, które jest częścią największej grupy energetycznej w kraju - PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy