Reklama

Reklama

Droga na kopalnię i elektrownię doczeka się remontu. Każdego dnia dojeżdżają nią tysiące pracowników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Droga na kopalnię i elektrownię doczeka się remontu. Każdego dnia dojeżdżają nią tysiące pracowników - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Bełchatowskie starostwo otrzymało w sumie 15 mln zł na remont dróg z rządowego programu Polski Ład. Wszystko wskazuje na to, że remontu w końcu doczeka się droga na kopalnię i elektrownię, którą każdego dnia dojeżdżają do pracy górnicy i energetycy.

Reklama

Wygląda na to, że po wielu latach oczekiwania, główna droga wiodąca do największych zakładów w regionie, w końcu doczeka się remontu. Drogą powiatową, wiodącą przez Poręby i Rząsawę, codziennie przejeżdżają setki autobusów i samochodów, dowożących pracowników do kopalni, elektrowni i spółek. W ostatnich latach jezdnia była tylko doraźnie naprawiana, a nierówności i stan nawierzchni były coraz mocniej odczuwane przez kierowców. Ci coraz częściej dopominali się remontu, który… wreszcie stanie się faktem.

Powiat otrzymał blisko 10 mln zł dotacji z rządowego programu Polski Ład, na remont drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką 484 aż do miejscowości Słok.

- Zakres przedmiotowej inwestycji obejmuje przebudowę drogi powiatowej polegającą na budowie chodnika w terenie zabudowanym, odtworzeniu jezdni, wykonaniu poboczy oraz odwodnienia wraz z montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego BRD – informuje bełchatowskie starostwo.

To niejedyne dofinansowanie, jakie otrzymało starostwo. Kwotę 5 mln zł samorząd będzie mógł przeznaczyć na remont fragmentu tzw. „Traktu Napoleońskiego” na odcinku od granicy powiatu łaskiego z powiatem bełchatowskim do miejscowości Łęki.

- Planowane zadanie obejmuje realizację inwestycji oraz nadzór inwestorski na podstawie sporządzonej dokumentacji podzielonej na siedem etapów z uwagi na długość drogi powiatowej, która łączy trzy powiaty: piotrkowski, bełchatowski oraz łaski – informuje starostwo.

Zakres inwestycji obejmuje odtworzenie stanu pierwotnego jezdni, poboczy, rowów oraz skrzyżowania.

Powiat nie otrzymał natomiast dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej pomiędzy Nowym Janowem i Klukami, na której fatalny stan narzekali ostatnio pracownicy PGE i mieszkańcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy