Reklama

Reklama

Kontrowersje wokół wyborów do rady PGE GiEK. Zwycięski kandydat: ''jestem niewygodny''

Opublikowano: 27 kwietnia 2021 15:46
Autor: Greg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE GiEK unieważnia wybory przedstawicieli załogi do rady nadzorczej i chce wyznaczyć nowy termin. Jeden ze zwycięzców nie przebiera w słowach, bo jak mówi, jest "osobą niewygodną" dla PGE. Jak koncern tłumaczy swoją decyzję?

Reklama

Kazimierz Suchcicki od wielu lat pracuje w bełchatowskiej kopalni. W przeszłości był miejskim radnym. W zakończonych wyborach do rady nadzorczej PGE GiEK poparło go 2333 pracowników. To był drugi wynik, który powinien dać mu przepustkę do miejsca w radzie, bo według regulaminu zasiadają w niej dwaj kandydaci z największą liczbą głosów. Pierwszy wynik uzyskał Adam Żuk z KWB Turów, zdobywając 2898 głosów. 

Po podliczeniu wyników, koncern wyborów od razu jednak nie uznał. Problemem okazała się zbyt niska frekwencja, a nad sprawą pochylili się prawnicy spółki. Według Suchcickiego takie działania to "łamanie praw, dobrych praktyk i ograniczenie swobód pracowniczych", a także próba manipulacji ze strony PGE.

- W regulaminie wyborczym, który sami ustanowili, jest wyraźnie napisane, że za kandydata wybranego w drugiej turze wyborów uważa się osobę, która uzyskała największą liczbę ważnie oddanych głosów. Powyższe reguluje paragraf 46 pkt 4 ust. 3) i i pkt 5. zdanie 2. Nie ma tam żadnego odnośnika o wymaganej frekwencji w drugiej turze. Uważam, że jest to wyraźna nadinterpretacja prawa i ewidentne złamanie regulaminu i statutu spółki - przekonuje Kazimierz Suchcicki.

Jego zdaniem, biorąc pod uwagę pandemiczne obostrzenia i pracę zdalną, na jakiej jest obecnie wielu pracowników, to frekwencja w drugiej turze i tak była imponująca. 

Jak podkreśla, takie działania PGE GiEK mogą być związane z jego kandydaturą. Według Suchcickiego, osoby zasiadające w zarządzie i radzie nadzorczej uczynią wszystko, aby uniemożliwić mu dostanie się do rady. 

- Tym sposobem będą mogli bez przeszkód realizować szkodliwe dla naszych podmiotów projekty. Doskonale wiedzą, że jestem osobą nieuległą i tym samym niewygodną dla panujących układów, która nie boi się trudnych wyzwań i walki o prawa pracowników.  Dla obecnej rady nadzorczej jest to sytuacja niewygodna, bo woleliby inną, najlepiej bardzo spolegliwą osobę, które będzie podpisywać wszelkie uchwały bez żadnych uwag – mówi Kazimierz Suchcicki.

Twierdzi, że jeśli wybory zostaną unieważnione, to o sprawiedliwość jest gotów walczyć nawet w sądzie. 

- Jeśli chcą konfliktu, to będą go mieć na własne życzenie – mówi Kazimierz Suchcicki.

Wygląda na to, że spór pomiędzy kandydatem i PGE będzie narastał, bo koncern najprawdopodobniej nie uzna wyborów. PGE GiEK podało, że według wstępnych wyników frekwencja w drugiej turze wyniosła 48,8 procent. Zdaniem spółki, w takiej sytuacji wynik wyborów nie jest wiążący.

- Oznacza to, że nie zostały spełnione przesłanki wskazane w Statucie Spółki oraz Regulaminie Wyborów, zgodnie z którymi wynik wyborów jest wiążący pod warunkiem udziału w nich co najmniej 50 proc. wszystkich pracowników – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK. 

Jak zaznacza, w konsekwencji wyniki drugiej tury wyborów przeprowadzonej w dn. 19-22 kwietnia 2021 r. nie dają podstaw do powołania dwóch przedstawicieli załogi PGE GiEK do Rady Nadzorczej Spółki.

- Biorąc powyższe pod uwagę oraz mając na celu zapewnienie partycypacji pracowniczej w organach Spółki, konieczne będzie powtórne przeprowadzenie procesu wyborczego Członków Rady Nadzorczej PGE GiEK S.A. - mówi Sandra Apanasionek.

Koncern planuje, aby kolejne wybory przedstawicieli załogi w radzie nadzorczej były zorganizowane w najwcześniej w trzecim lub czwartym kwartale tego roku. Dokładana data będzie zależna od sytuacji epidemicznej. 

Według Suchcickiego, takie stawianie sprawy to również łamanie regulaminu, bo wybory w przypadku ich unieważnienia, powinny odbyć się w ciągu miesiąca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (75)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 1 dzień temu | ocena +6 / -0

  AkcjonariuszGieksa

  Cytując klasyka, "Piszta co chceta" ale i tak Suchego nie powołają na członka RN. Jeśli nawet uznają wybory za ważne, to nie powołają go na WZA. Do tego czasu znajdą wiele innych powodów a nawet dokonają reorganizacji podmiotów i zmian właścicielskich i Statutu Spółki, że zaistnieje potrzeba wyboru nowych członków RN.

 • 1 dzień temu | ocena +6 / -0

  WyborcaKazia

  Coś jest na rzeczy, że się boją Suchcickiego skoro jeszcze niema oficjalnych wyników i stanowiska o ważności wyborów. Takich cudów jeszcze nie było, przecież to zupełna kompromitacja zarządzających holdingiem. Z pewnością ten lęk nie jest z powodu wybranego A. Żuka.

 • 2 dni temu | ocena +9 / -0

  Kaczor

  Czy jeż rozstrzygnięta jest sprawa ważności wyborów? Regulamin mówi o maksymalnym terminie 10 dni od zakończenia wyborów. Chyba ten czas już minął?

  • 1 dzień temu | ocena +8 / -0

   Kaczor

   Sorry, powinno być Czy już rozstrzygnięta jest sprawa ważności wyborów. Tu albo jakieś fałszerstwo zaistniało, albo albo automatyczny korektor pisowni dokonał zmiany. Tak czy siak przepraszam za błąd.

  • 2 dni temu | ocena +7 / -1

   Jężyk

   Jaki jeż? Co ma kaczor do jeża?

   • 1 dzień temu | ocena +7 / -1

    Kaczor

    Sorry, powinno być Czy już rozstrzygnięta jest sprawa ważności wyborów. Tu albo jakieś fałszerstwo zaistniało, albo albo automatyczny korektor pisowni dokonał zmiany. Tak czy siak przepraszam za błąd.

 • 8 dni temu | ocena +24 / -2

  Hahaha

  Hahaha .... Ale żeś POjechał po bandzie... :-) Tatuś Adasia Żuka też, jako wieloletni członek Zarządu GiEK S.A. bronił interesu pracowników. Bujaczek w RN, też bronił interesów pracowniczych, tak bardzo bronił, że .... mamy to co mamy, kopalnia razem z EB będzie zaorana do 2030 r. Nie ośmieszaj się chłopino, bo to bardzo nędzne, Mariewicza też możecie sobie zabrać i niech wami zarządza.

 • 8 dni temu | ocena +6 / -20

  Turowiak

  Co tu się dzieje? Jeden Suchcicki a narozrabiał jak ..... (chciało by się powiedzieć) pijany zając w kapuście. Kim on jest, że wybory przez niego nie są ważne? Zobaczcie co tam piszą na jego profilu na fb., to jest wszystko chore i nienormalne. Przez niego naszego kandydata z Turowa też zablokują. Przecież Adam Żuk to porządny człowiek, on zawsze będzie bronił interesów naszych i waszych, nigdy nie odwróci się od górników, Wasz błąd, żeście głosowali na Suchcickiego, bo teraz nie będziemy mieli żadnego przedstawiciela w radzie nadzorczej. Mogliście głosować na Z. Markiewicza i A. Żuka. Wszyscy by na tym zyskali, a teraz co dalej???? Nie będzie nikogo i zrobią co zechcą.

  • 8 dni temu | ocena +19 / -4

   Wrógturowa

   Ty turowiak, nie wciskaj kitu, bo na kit już już nie ma zbytu. Zabieraj się z tego forum i się bujaj razem z Bujakiem i tym drugim łaj/dakiem. Cały czas walicie ściemę i udajecie ekstremę. Normalni ludzie już na taki prymitywny kit już się dadzą nabrać. Dlatego Suchcicki w KWB B dostał 72% głosów. Następnym razem dostanie 95% i sraczka będzie jeszcze większą.

 • 8 dni temu | ocena +24 / -0

  Kopolniok

  Jeszcze tego nigdy nie było by GKW przez tydzień czasu nie mogła zdecydować o ważności wyborów. Tu już każdy mówi głośno, że boją się K. Suchcickiego. Sraczki dostali i sraczka trzyma, czuję, że będzie WIELKA ZADYMA.

 • 8 dni temu | ocena +17 / -6

  Olo

  Kaziek tez jest pisior tylko ze starego rozdania nie z tego co morawiecki obajtek i wsioki z radomska. Co za zgnilizna żygać się chce

  • 8 dni temu | ocena +20 / -2

   Bełchatowiak

   Nie pisz bzdur jak nie masz wiedzy. Kazik odszedł od PiS-dzielców jak Chrzan z Matysem usunęli go z Rady Miejskiej w 2009 r. Tam był bardzo nie wygodny Chrzan na sam widok rozwolnienia dostawał.

   • 8 dni temu | ocena +20 / -1

    Kopolniok

    Tak, to jest prawda, Chrzan dosłownie sraczki dostawał na widok Suchcickiego i nie mógł go zdzierżyć. Słyszałem, że Elkę podkręcił by go uwaliła, ale i tak przecież wygrał sprawę w sądzie tylko kadencja się już skończyła. Media wtedy trzymały stronę Chrzana bo przecież miały kasę za reklamy z UM.

 • 9 dni temu | ocena +22 / -1

  Jestemchory

  Czy ktoś wie jakie jest ostateczne stanowisko GKW? Czy ogłosili już ważność wyborów ?

  • 8 dni temu | ocena +19 / -2

   Radcaprawny

   Pewnie dzisiaj przed godz 15 ogłoszą nieważności wyborów że względu na niską frekwencję nieprzekraczającą 50% uprawnionych do głosowania. Przed długim weekendem Suchcicki się nie będzie mógł odwołać od postanowienia GKW. Jeśli dzisiaj nie ogłoszą, to znaczy, że spędzili się w kozi róg i nie wiedzą jak z tego wybrnąć.

 • 9 dni temu | ocena +26 / -1

  ZdzichGórnik

  Sraczki dostali bo wygrał Suchcicki i nawet stoperan nie działa..... Gdyby wygrał Markiewicz to to wybory byłby ważne i wiążące. To przecież jest kpina z prawa i z ludzi którzy brali udział w wyborach. Gdzie są związki zawodowe? Ta cisza przeraża. 🤔

 • 9 dni temu | ocena +21 / -1

  Jacek

  Hej. Do kogo teraz po pracę w kopalni przyjsc ? Pośredniak w Sulmierzycach zamknięty wieć do kogo ????????

  • 9 dni temu | ocena +24 / -1

   Matys

   Najlepiej do Spółdzielni związkowej, oni zawsze stołkami dzielili, tam głównodowodzącym jest Ściemiacz, ma swojego dyr.

   • 9 dni temu | ocena +24 / -1

    Hahaha

    Taaa, chyba w Kopalni Antonówka może załatwić, razem z Matysem....

 • 9 dni temu | ocena +21 / -2

  Robol

  Tłuste koty spoza tabeli płacowych uczęszczają do pracy i codziennie rozmawiają tylko o swoich emeryturach

 • 9 dni temu | ocena +28 / -0

  Kazimierz

  Skoro nie ma jeszcze oficjalnych i prawomocnych wyników wyborów, to jakim prawem Pani rzecznik PGE GiEK S.A. się wypowiada W tak jednoznaczny sposób? Przecież jest to ewidentnie złamanie prawa i wszelkich zasad przyzwoitości. W tym wypadku Główną Komisja Wyborcza jest fikcją i służy jako narzędzie Zarządu.

 • 9 dni temu | ocena +24 / -2

  JanPrawy

  Brawo Kazimierz, tak 3maj i ani kroku w tył. Związki zawodowe powinny Cię mocno wesprzeć wydając wspólny komunikat zagrażający nawet strajkiem. Przecież to jest kpina z ludzi. Nigdzie nie ma drugiej turze wyborów z frekwencją przekraczającą 50%. Wybory by musiały być obowiązkowe. Jednak byłoby to złamanie zasad wolnościowych. Nie pozwala nawet na to Polska Konstytucja.

  • 8 dni temu | ocena +19 / -1

   Maniek

   Nie tylko zagrozić, hebel w dół i basta. Już nie ma nic do stracenia.

 • 10 dni temu | ocena +18 / -9

  Sylwek

  A czego się spodziewacie po pisowskich najemnikach, oni przyszli zdoic kasę a Bełchatów mają gdzieś. Typowi misiewicze. Powinien być ogólny opór, inaczej po nas.

 • 10 dni temu | ocena +24 / -5

  Wyborca

  Ależ nie ma sprawy :) Zagłosujemy na niego drugi raz :) nareszcie jest ktoś kto się nie boi, nie jest na usługach prezesów i powstrzyma pisiorow przed zniszczeniem regionu. Odkrywkowcy znowu kupieni przez PiS w postaci Kowalskiego i Kłamczuchy

  • 8 dni temu | ocena +14 / -1

   G.wno

   A kogo to obchodzi co g wyborcza pisze? Tego szmatławca poza POspólstwem, to już nikt nie czyta

  • 8 dni temu | ocena +17 / -1

   Kopolniok

   Co z tego jak zagłosujecie jeszcze raz? Nawet jeśli otrzyma 95% głosów, to już nie będzie miało znaczenia bo do końca roku zapadną najważniejsze decyzje i będzie POzamiatane. Kaziu będzie już tylko figurantem. Z tego co wiem i znam Kazia, to jemu nie zależy na tym by być figurantem

 • 10 dni temu | ocena +18 / -11

  normalny

  Jedyne co po PIS-ie zostanie w Bełchatowie to niemiecki Aldi w samym centrum miasta To tak na potwierdzenie ,że nigdy większych hipokrytów i obłudników nie było przy władzy co to niby wszyscy zdrajcy a oni Bóg, Honor, Ojczyzna W niedzielę podobno do kościoła a cały tydzień kłamstwa ,szczucie, nienawiść do wszystkiego co niePISowskie i intrygi

 • 10 dni temu | ocena +25 / -7

  Koles

  Kaziu trzymaj się, jesteś ostatnią deska ratunku na dziadostwo i patologie.

  • 4 dni temu | ocena +2 / -8

   ciekawy

   Czy to ten sam Kazik co walczył z hazardem wyciagając na sznureczku żeton z automatu do gier? Ten pisowski wzór cnót wszelakich, idealny mąż i ojciec?

   • 1 dzień temu | ocena +6 / -0

    Hej

    ciekawy, widzę, że los dla ciebie nie jest zbyt łaskawy. Znów chciałeś zabłysnąć a dostałeś lanie, teraz cię dopadnie kilkudniowe sr/anie :-)) Naczytasz się bredni z dziennika łódzkiego, co zazwyczaj z prawdą niema nic wspólnego.

   • 1 dzień temu | ocena +8 / -0

    ByłyHazardzista

    Każdy sposób jest dobry by obnażyć złodziei i oszustów. Z tego co wiem to przestępcza działalność hazardowa polegająca na nielegalnym wstawianiu automatów do gier o wysokich wygranych, jako automaty o niskich wygranych, była bardzo mocno chroniona przez POlicję i prokuraturę. Mimo to Suchcicki wygrał sprawę w sądzie. To właściciel Baru Arkadia poniósł tego konsekwencje i musiał zamknąć interes. Tego już lokalne media nie napisały. Na tych automatach zostały oszukane setki, jak nie tysiące ludzi. Jeśli ktoś przegrał to było ok, a jak już trafiło się wygrać większą kwotę, to właściciel zawsze odwoływał się, że to automaty o niskich wygranych i takiej kwoty nie może wypłacić. Krótko mówiąc, na tym polegało oszustwo, oczywiście poza głównym oszustwem karno-skarbowym, na którym zarabiali Sobiesiaki i inne POmioty z Przestępczej Organizacji (PO). Znowu szacun, dla Kazia Suchcickiego, że miał odwagę uwalić oszustów.

    • 1 dzień temu | ocena +8 / -0

     NickjakwyżejBH

     Zapomniałem dodać, że Pani Prokurator nadzorująca prowadzenie śledztwa, też straciła stołek za sprawą Suchcickiego. Jednym zdaniem facet ma jaja i nigdy nie pęka. Jest GLADIATOREM wśród innych miernot i tyle.

     • 1 dzień temu | ocena +6 / -0

      BamanKa

      Dobrze, że tych jednorękich bandytów wyprowadzili z barów i lokali gastronomicznych. To ludzi uzależniało. przegrywali kasę i próbowali się odgrywać. Nie jeden majątek stracił a byli tacy co sobie życie odebrali z tego powodu, nawet w Bełchatowie było kilka takich przypadków.

      • 1 dzień temu | ocena +5 / -0

       Jankes

       Znowu Suchcicki bohaterem a przecież media pisały, jako o oszuście.

 • 10 dni temu | ocena +13 / -3

  Ffdyvvc

  Kiedyś szefowie działów zachęcali pracowników do brania udziału, teraz to wszystko są partyjne kolesie jak za komuny. Więc raczej im nie zależy..

 • 10 dni temu | ocena +19 / -7

  wyborca

  PIS wystraszył się Kazia To chyba już cały Bełchatów jest sprzedany i panicznie boją się żeby ktoś zajrzał w papiery Kaziu trzymaj się i walcz

 • 10 dni temu | ocena +14 / -6

  Widziałem

  Tłustym kotom z Bełchatowa nic się nie chce nawet głosować, a dziś Tauron protestuje

 • 10 dni temu | ocena +17 / -7

  Sprawiedliwy

  No to znowu Kazia PO i jej prawnicy plus słuszne związki wydudkali

  • 10 dni temu | ocena +7 / -2

   normalny

   Czyli to jednak Tuska wina Tak myślałem

   • 10 dni temu | ocena +7 / -3

    Strażak Sam

    Ależ oczywiste że Tuska wina.Jak się coś gruntownie spieprzy i pomogą mu w tym ustawki to trudno taki błąd naprawić. Wygrał PIS a rządzi stara gwardia i zawsze są na "prawie" i zawsze są jednomyślni a szeregowiec tak skołowany że dziwi się i nie dowierza że to jest możliwe,no właśnie ... a jednak.

 • 10 dni temu | ocena +8 / -4

  Komplajans

  S........y p........e

 • 10 dni temu | ocena +20 / -4

  XDD

  PiSowce chcą wyportkowac PiSowce. . Wszystko już rozkradli. Koryto już puste a świńskich ryjów przybywa

 • 11 dni temu | ocena +24 / -5

  Xcgg

  PGE coraz bardziej arogancko pogrywa.

  • 10 dni temu | ocena +13 / -6

   Piotr

   Tak jak cała władza. Jeszcze kilka lat i same pisowskie rodziny będą na kierowniczych stanowiskach, a robotników będą traktowali jak śmieci. Zobaczycie.

  • 10 dni temu | ocena +9 / -6

   NN

   to jest trafne określenie

 • 11 dni temu | ocena +20 / -4

  Zibi

  Możecie pisać różne wytłumaczenia ale jedno jest pewne, pracownicy mają dosyć już różnych wyborów bo widzą że nic się nie zmieni obojętnie kto by nie wygrał.

 • 11 dni temu | ocena +17 / -5

  Obserwator

  Jest to gra na zmęczenie załóg a nie chodzi o korzyści i dobro pracowników

 • 11 dni temu | ocena +4 / -7

  Sram na dd

  Sram na was

  • 11 dni temu | ocena +16 / -12

   POST

   Chyba jesteś że spółdzielni związkowej bo tam wszyscy POsrani chodzą od czasu gdy wygrał Suchcicki wybory.

   • 10 dni temu | ocena +8 / -14

    melon

    Jeszcze nigdy nie słyszałem że jak ktoś jest drugi to znaczy że wygrał. To jakaś nowa metoda wygrywania. Kaziu tak wygrał jak Trzaskowski.

    • 10 dni temu | ocena +13 / -3

     Antytuman

     Naprawdę jesteś bardzo nie rozgarnięty, bo przecież jest dwa miejsca do obsadzenia z wyboru a nie jedno. W drugiej turze wyborów brało udział po dwóch kandydatów na jedno miejsce mandatowe. Dlatego dwóch kandydatów z największą ilością głosów wygrało te wybory. Czy wystarczająco jasna wykładnia?

    • 10 dni temu | ocena +14 / -4

     Nadsztygar

     Melonie nierozgarnięty chodzi o to że Kaziu wygrał w kopalni Elektrowni Bełchatów pomimo antykampanii drużyny 3ech związków

     • 10 dni temu | ocena +14 / -3

      AT

      Wygrał wszędzie zajmując 2 miejsce, zostawiając bardzo daleko w tyle pozostałych kandydatów. Przecież walka toczyła się o 2 miejsca więc nie ściemiaj. Kaziu zdobył mandat którego obecny zarząd i RN nie chce go uznać bo nie pasuje do sķładu i będzie mocno przeszkadzał. Swoją drogą w KWB B uzyskał najlepszy wynik w historii wyborów zdobywając prawie 72% biorących udział w wyborach, przy frekwencji 51,9% uprawnionych. Nie wprowadzają w błąd czytelników.

 • 11 dni temu | ocena +23 / -4

  Radcaprawny

  To że pracownicy mogą sobie wybrać swoich przedstawicieli do decyzyjnych organów spółki, to ogromny przywilej dla strony społecznej. Szkoda, że pracownicy tego nie doceniają i wielu z nich woli świadczyć pracę niewolniczą wyzbywajac się swoich uprawnień dotyczących decyzyjności uważając, że nic to nie zmieni. Wbrew tym opiniom, to członek Zarządu, czy też RN jeśli posiada wiedzę i umiejętności, to może bardzo wiele zdziałać. Może wpisać zdanie odrębne, może zaskarżyć uchwałę, czy też ważną decyzję zarządu. Zaskarżona do sądu uchwała nie ma mocy sprawczej do czasu rozstrzygnięcia. Czy to aż takie trudne? Inną sprawą jest to, że dotychczasowi tzw. Przedstawiciele pracowników, swoją wiernością i miernością bardzo wypaczyli ten wspaniały przywilej i tym samym zniechęcili ludzi do udziału w wyborach. K. Suchcicki jest znany z tego, że doskonale potrafi korzystać z narzędzi prawnych. Teraz będą zagadać kluczowe decyzje organizacyjne związane z wydzieleniem aktywów węglowych, więc trzeba Suchcickiego uwalić by nie przeszkadzał. Urobieni i spolegliwi przedstawiciele RN podpiszą wszelkie kwity i powiedzą, że zostali przegłosowani. Czy wystarczająco jasno wyjaśniłem problem?

  • 10 dni temu | ocena +20 / -0

   henio

   Wystarczająco, powiedziałbym nawet, że łopatologicznie, a jednak wciąż niezrozumiale dla większości załogi. Połowa nie głosowała mając w głowie prymitywne przeświadczenie - a co ja tam mogę?!

   • 10 dni temu | ocena +3 / -7

    LeOn

    Bardziej co może przedstawiciel załogi w radzie pracowniczej. Po prostu wielu ma dość obiecanek nie do spełnienia.

    • 8 dni temu | ocena +9 / -0

     OnLe

     Po co zabierasz głos jeśli nie odróżniasz Rady Nadzorczej od Rady Pracowniczej jełopie. Każda z nich ma zupełnie inne zadanie i znaczenie.

  • 11 dni temu | ocena +7 / -8

   ziom

   Jeszcze trzeba mieć odpowiedniego kandydata a nie statystę.

 • 11 dni temu | ocena +17 / -4

  guano plus

  A to dlatego dzisiaj tak j ebie wieczorem guano w bełku

 • 11 dni temu | ocena +16 / -5

  Starzyk

  Frekwencja niska bo w poprzednich kadencjach pracowników zmuszano do pójścia do urny ,ale faktem jest że gdyby wygra kto inny to dla zarządu byłby okey

 • 11 dni temu | ocena +13 / -11

  fizyczny

  Dzisiaj słyszałem dobre stwierdzenie że buraki są dobre na barszczyk ale nie do rządzenia. Coś w tym jest bo większość nie poszła głosować.

  • 8 dni temu | ocena +8 / -0

   Buroku

   Sam zburaczałeś, chyba za dużo sokuzburaka się na/je/ba/leś

  • 11 dni temu | ocena +21 / -5

   Kopolniok

   Mówisz o sobie tępy tumanie? W Kopalni Bełchatów frekwencja wyniosła prawie 52% a na K. Suchcickiego zagłosowało 72% ogółu głosujących. Dlatego tak bardzo boli. Markiewicz i Bujak pasowali do sķładu bo podpisywali wszystkie kwity i Przytulali kasiorkę. Jak nie masz pojęcia to nie pisz bzdur pachnie, chyba że jesteś że spółdzielni związkowej. 🤔

   • 11 dni temu | ocena +10 / -10

    michał ruchacz z kwb

    ale poszalałeś 52 procent - grubo , he he - ludzie mają dość polityki, układów, związków, wyborów, awansów - i mają to w tam wiesz gdzie.

 • 11 dni temu | ocena +21 / -4

  rabin

  Frekwencja była niska bo ludzie mają nauczkę z wyborów do parlamentu. Po co głosować na ludzi którzy nic nie zmienią. Gdy doświadczenia brakuje to krzykiem niczego się nie załatwi.

  • 11 dni temu | ocena +15 / -7

   Ryś

   Komu brakuje doświadczenia K. Suchcickiemu? Raczej tobie rozumu brakuje bym powiedział jełopie.

  • 11 dni temu | ocena +17 / -3

   Walenty

   Zrobili mamusi na złość i odmrozili sobie uszy. Poprostu prostactwo. Swoją drogą to przesada, nigdzie nie ma drugiej tury wyborów z 50% progiem wyborczym, jeszcze w dodatku w czasie pandemi. Też uważam, że celowa zagrywka zarządu i rady nadzorczej by wyeliminować KS.

 • 11 dni temu | ocena +13 / -17

  sekcyjny

  Wybory zgodne z regulaminem i kwita. Nikt nie może podważać wyników i frekwencji. Skoro załogi we wszystkich zakładach nie chcą swojego przedstawiciela to trudno, nie będzie go. W demokracji żądzi większość. Chyba że reszta uznała że nie ma na kogo głosować, słoma nigdy z rozumem nie wygra.

 • 11 dni temu | ocena +21 / -9

  GórnikEmeryt

  Ja od razu wiedziałem, że go nie dopuszą do RN, bo miałby dostęp do dokumentów i z pewnością obnażył by działalność wcześniejszych zarządów i spolegliwych im RN. Kto zna Suchego to wie, że jest bezlitosny dla parszywych układów i na każdą sitwę działa jak czerwona płachta na byka.

  • 8 dni temu | ocena +10 / -0

   Kopolniok

   Takich spolegliwych tępaków typu żuczki bujaczki, o markecie nie wspomną, to bez problemu by ogłosili ważność wyborów i POwołali do RN. Suchcicki jest bee i nie pasuje do składu. Natomiast nie można powołać samego żuczka to trzeba zakwestionować ważność wyborów i ostatecznie je uwalić.

  • 11 dni temu | ocena +15 / -0

   Janka

   Dlaczego poprzednich, a może obecnych.

 • 11 dni temu | ocena +18 / -5

  Go

  Już jeden walczyl w sądzie i wygrał.

 • 11 dni temu | ocena +29 / -3

  Antoni

  To jest dobre. Pisowcy nie chcą w Radzie lokalnego pisiora, bo nie chce pozwolić na szybkie zaoranie Bełchatowa. Pielucha z ekipą mogła Oleja wystawić, to by wszystko klepnął.

 • 11 dni temu | ocena +27 / -7

  ZZZ

  SKANDAL! SKANDAL! SKANDAL! DOŚĆ takiego zachowania! Kolejna próba - na ile sobie mogą pozwolić i ile jeszcze pracownicy zniosą. Podejrzewam, że jeśli na to pozwolicie to likwidacja nabierze tempa