Reklama

Reklama

Wreszcie dobre wieści po pożarze w bełchatowskiej elektrowni. ''Dostawy węgla zostały przywrócone''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wreszcie dobre wieści po pożarze w bełchatowskiej elektrowni.  ''Dostawy węgla zostały przywrócone'' - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Blok 858 MW w Elektrowni Bełchatów znów produkuje prąd. Koncern PGE GiEK poinformował, że przywrócone zostały dostawy węgla do jednostki, która została wyłączona po pożarze taśmociągu.

Reklama

Dokładnie 16 dni po wielkim pożarze układu nawęglania w bełchatowskiej elektrowni uruchomiony został blok 858 MW. „Czternastka” została odpalona we wtorek (8 czerwca) około godz. 8, wcześniej przez kilkanaście dni pracowano nad usuwaniem skutków pożaru taśmociągu, a później nad odbudową układu nawęglania.

- Przywrócone zostały dostawy węgla do jednostki, poprzez uruchomienie jednej trasy nawęglania bloku. Jednostka produkuje energię elektryczną dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, zgodnie z zapotrzebowaniem Polskich Sieci Elektroenergetycznych – poinformował koncern PGE GiEK.

Spółka przyznała też, że wciąż kontynuowane są prace remontowe, które mają na celu kompleksowe odtworzenie galerii nawęglania.  Przyczynę pożaru cały czas bada powołana do tego celu komisja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy