Reklama

Reklama

Były prezydent szefem spółki zależnej PGE. Co na to załoga Bestgumu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Były prezydent szefem spółki zależnej PGE. Co na to załoga Bestgumu? - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Zmiany w spółce zależnej PGE. Pełniącym obowiązki prezesa Bestgumu został… były prezydent Płocka i radny PiS w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Decyzja o odwołaniu poprzednika budzi skrajne opinie wśród pracowników...

Reklama

Do odwołania dotychczasowego prezesa Roberta Osóbki i wiceprezesa Lesława Królaka doszło 3 listopada. Koncern PGE GiEK pytany o powody zmiany u sterów spółki poinformował, że miało ono miejsce w związku z upływem 1 lipca kadencji zarządu w spółce Bestgum.

Rada nadzorcza jednocześnie powierzyła pełnienie obowiązków prezesa dotychczasowemu członkowi zarządu – Mirosławowi Milewskiemu. Kim jest nowy szef Bestgumu? Okazuje się, że to radny PiS w Sejmiku Województwa Mazowieckiego obecnej kadencji, a także… były prezydent Płocka w latach 2002-2010.

Jakie doświadczenie zawodowe ma p.o. prezesa Bestgumu? Na początku swojej kariery pracował w Fabryce Maszyn Żniwnych w Płocku jako planista w dziale produkcji. Był też przedstawicielem handlowym w firmie Goplana i kierownikiem działu kontroli w ZUS. W 2002 roku został prezydentem Płocka. Ten urząd sprawował przez dwie kadencje aż do 2010 roku.

W kolejnych latach pracował jako główny specjalista i kierownik projektu w płockiej firmie PERN, zajmującej się logistyką naftową. W 2018 roku z list Prawa i Sprawiedliwości z powodzeniem startował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Po odowłaniu poprzedniego prezesa na skrzynkę redakcyjną spłynęły wiadomości od pracowników, którzy wyrażali zdziwienie zmianami u sterów spółki Bestgum. 

- Najlepsza spółka w grupie, z najlepszymi wynikami, zadowoloną załogą i zmiana zarządu? - napisał jeden z pracowników. 

Okazuje się, że zupełnie odmienną opinię o byłym prezesie ma duża część załogi. Kilka godzin po publikacji na temat zmian w zarządzie spółki, dotarła do nas spora liczba głosów negatywnie oceniających byłego szefa Bestgum. Wielu pracowników bowiem krytycznie wspomina jego prezesurę.

Koncern PGE GiEK poinformował, że rada nadzorcza rozpoczęła postępowania kwalifikacyjne na prezesa i wiceprezesa zarządu w spółce Bestgum.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy