Reklama

Reklama

Brytyjczycy zainteresowali się PGE Elektrownią Bełchatów. Co pokazały kamery ''Channel 4 News''? [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Brytyjczycy zainteresowali się PGE Elektrownią Bełchatów. Co pokazały kamery ''Channel 4 News''? [WIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Ekipa telewizyjna z popularnego brytyjskiego kanału "Channel 4 News" odwiedziła Elektrownię Bełchatów. Zagraniczni dziennikarze zwiedzili teren zakładu, a także przeprowadzili wywiad z prezesem PGE GiEK - Andrzejem Legeżyńskim. Co uchwyciły kamery?

Reklama

Brytyjska telewizja „Channel 4 News" odwiedziła bełchatowską elektrownię, aby zrealizować reportaż przy okazji rozpoczynającej się w Glasgow konferencji w sprawie zmian klimatu, COP 26. Dziennikarze z kamerami zwiedzili bełchatowską elektrownię.

- Tradycyjnie, przed rozpoczęciem tego typu konferencji klimatycznych, wzrasta zainteresowanie światowych mediów działalnością Elektrowni Bełchatów - największej na świecie elektrowni konwencjonalnej opalanej węglem brunatnym, która odpowiada za około 20 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej - informuje koncern PGE GiEK. 

Brytyjscy dziennikarze przeprowadzili wywiad z prezesem PGE GiEK – Andrzejem Legeżyńskim, z którym porozmawiali m.in. o znaczeniu elektrowni Bełchatów dla polskiej energetyki oraz trwającym już procesie transformacji energetycznej. Szef koncernu opowiedział również o procesie dostosowania poszczególnych bloków do unijnych wymagań środowiskowych, a także o znaczeniu ogromnego zakładu dla Bełchatowa i okolic.

Goście z zagranicy pytali też o transformację energetyczną i plany odejścia od węgla w Polsce. Prezes Legeżyński stwierdził, że jest ona nieunikniona, ale należy ją przeprowadzić w sposób przemyślany, rozłożony w czasie, z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

Co ciekawe, w materiale przygotowanym przez Brytyjczyków znalazły się również archiwalne nagrania z akcji Greenpeace, której członkowie jesienią 2018 roku okupowali jedną z chłodni kominowych w bełchatowskiej elektrowni.

Channel 4 News jest jedynym godzinnym programem informacyjnym w brytyjskiej telewizji sieciowej, a reportaże regularnie pojawiają się w programach międzynarodowych partnerów PBS, NBC i CNN. Jest najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Wielkiej Brytanii/Europie w mediach społecznościowych. W Wielkiej Brytanii Channel 4 News ma więcej wyświetleń niż BBC, Sky i ITV razem wzięte. Program otrzymał  6 z 8 prestiżowych nagród Królewskiego Towarzystwa Telewizyjnego - najwyższych nagród dla brytyjskiego dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego - w tym tytuł Programu Informacyjnego Roku, a także zdobył liczne nagrody Emmy w Nowym Jorku.

Poniżej reportaż brytyjskiej telewizji "Channel 4 News" o Elektrowni Bełchatów:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy