Reklama

Reklama

Kolejny samorząd w regionie bełchatowskim podnosi opłaty za wywóz śmieci. Ile zapłacą mieszkańcy gminy Bełchatów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kolejny samorząd w regionie bełchatowskim podnosi opłaty za wywóz śmieci. Ile zapłacą mieszkańcy gminy Bełchatów? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 2021 roku więcej za odbiór śmieci trzeba będzie zapłacić w gminie Bełchatów. Miesięczna stawka od osoby wyniesie 26,50 zł za odpady segregowane. To prawie 9 zł więcej niż dotychczas. Mieszkańcy mogą jednak liczyć na ulgi, jeśli spełnią pewien warunek…

Reklama

Podwyżka opłat za odbiór odpadów gminie Bełchatów. Rada gminy uchwaliła nowe stawki ze śmieci. Mieszkańcy od stycznia 2021 roku za odpady segregowane zapłacą aż 26,50 zł, natomiast za niesegregowane aż 79,50 zł. Dotychczas stawka wynosiła odpowiednio 17,70 zł i 30 zł.

Urząd podkreśla jednak, że opłata w nowym roku może być niższa, jeśli mieszkaniec spełni konkretny warunek. To zakup kompostownika. Wówczas ulga wyniesie 3,50 zł miesięcznie od osoby. Przetarg na odbiór odpadów wygrała spółka Eko-Region. To była jedyna firma, która wystartowała w przetargach.

- Unieważniliśmy pierwsze postępowanie przetargowe, próbując za drugim podejściem uzyskać lepsze warunki – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Niestety, mimo tego okazało się, że po drugim przetargu stawki i tak będą dużo wyższe niż obecnie.

Wójt Koc zaznacza, że to trend obserwowany w gminach w całym kraju, a regulacje prawne sprawiają, że urząd i rada gminy nie mają pola manewru w tej sytuacji. Dodaje, że w wielu gminach na terenie województwa opłaty za odbiór śmieci oscylują wokół 30 zł.

- Jedyne, o co mogliśmy powalczyć (i co zrobiliśmy) to zwolnienia z opłat za posiadanie kompostownika – podkreśla Konrad Koc.

Czteroosobowa rodzina segregująca śmieci od stycznia 2021 roku miesięcznie za odbiór odpadów zapłaci 106 zł. Jeśli na terenie posesji, którą zamieszkują jest kompostownik, zapłacą 92 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy