Reklama

Kolejny dyrektor stracił posadę, tym razem w elektrowni Bełchatów. Tsunami kadrowe w PGE GiEK wciąż trwa

Opublikowano:
Autor:

Kolejny dyrektor stracił posadę, tym razem w elektrowni Bełchatów. Tsunami kadrowe w PGE GiEK wciąż trwa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie ustaje wymiana kadr w koncernie PGE GiEK. W ostatnich dniach z posadą musiał pożegnać się zastępca dyrektora bełchatowskiej elektrowni i jednocześnie dyrektor techniczny. To kolejna zmiana w tym zakładzie. Niespełna miesiąc temu powołano również głównego dyrektora.

Tsunami kadrowe w koncernie PGE GiEK wciąż trwa w najlepsze. Kolejna zmiana nastąpiła w bełchatowskiej elektrowni. Z posadą musiał pożegnać się dotychczasowy zastępca dyrektora elektrowni, który pełnił również funkcję dyrektora technicznego. Informację udało się potwierdzić w samej spółce.

- Potwierdzamy, że nastąpiła zmiana na stanowisku Zastępcy Dyrektora Elektrowni Bełchatów – Dyrektora Technicznego. Stanowisko to zostało powierzone dotychczasowemu Dyrektorowi Departamentu Zarządzania Majątkiem PGE GiEK. Spółka nie informuje o powodach dokonywanych zmian personalnych - mówi Iwona Paziak z koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Koncern PGE GiEK zdementował natomiast pogłoski o zmianie na stanowisku głównego inżyniera ds. wytwarzania energii Elektrowni Bełchatów.

Przypomnijmy, że odwołanie zastępcy dyrektora elektrowni to kolejna wymiana kadr PGE GiEK. Pod koniec maja zdecydowano o zmianie na stanowisku dyrektora w Elektrowni Bełchatów, którą od ponad miesiąca kieruje Paweł Noga, wcześniej dyrektor Elektrowni Rybnik, będącej również oddziałem PGE GiEK. Na stanowisku zastąpił Andrzeja Legeżyńskiego, który zarządzał bełchatowską elektrownią od lipca 2019 roku.

Wymiana kadr nastąpiła również w spółce Elbest, gdzie od początku maja prezesem jest Michał Król, łódzki adwokat oraz były radny PiS w Łodzi i łódzkim sejmiku. W ostatnich tygodniach w tej spółce z posadami pożegnali się m.in. dyrektorzy Hotelu Sport i Hotelu Wodnik.

W kwietniu do wymiany kadr doszło również w samym koncernie PGE GiEK. Ze stanowiskiem pożegnał się wiceprezes ds. wytwarzania - Marek Ciapała, którego zastąpił Zbigniew Fałek. Wcześniej m.in. były dyrektor PGE Dystrybucja dla miasta Łodzi. Posady straciło również wielu dyrektorów departamentów, a także pracownicy na niższych stanowiskach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE