Reklama

Reklama

Proboszcz bełchatowskiej parafii rusza z "kolędą" w maju. Chce porozmawiać o budowie kościoła

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Poglądowe

Proboszcz bełchatowskiej parafii rusza z "kolędą" w maju. Chce porozmawiać o budowie kościoła - Zdjęcie główne

foto Poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowy proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie postanowił w maju wybrać się na wizytę duszpasterską do wiernych. Skąd tak nieoczekiwany termin „kolędy”? Duchowny tłumaczy, że chce się poznać z parafianami i porozmawiać o kontynuacji budowy kościoła na osiedlu Olsztyńskim.

Reklama

Ze względu na pandemię i obostrzenia „kolęda” w Bełchatowie była przekładana na późniejszy termin lub odbywała się w nieco innej formie. Na przykład w parafiach na osiedlach Dolnośląskim i Binkowie organizowane były nabożeństwa dla mieszkańców konkretnych bloków czy ulic. Z kolei proboszcz parafii na ulicy Kościuszki postanowił odwiedzić wiernych w ich domach w lutym.

Okazuje się, że niektórzy księża z wizytą duszpasterską zdecydowali się poczekać znacznie dłużej, aż sytuacja pandemiczna się uspokoi i odwiedzić parafian… w maju. Tak postanowił zrobić proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy na osiedlu Olsztyńskim, który od 10 maja rozpoczął odwiedziny u wiernych.

- Od poniedziałku podejmuję wyzwanie z wizytą duszpasterską. Jest to nasze pierwsze spotkanie, które pozwoli nam bliżej się poznać – napisał proboszcz na stronie parafialnej.

Sytuacja w parafii na osiedlu Olsztyńskim jest jednak nieco inna niż w innych bełchatowskich kościołach. Tamtejsza wspólnota ma nowego proboszcza – ks. Mariusza Kuligowskiego, który w grudniu zastąpił zmarłego ks. Antoniego Pietrasa. Nowy duchowny chciałby lepiej poznać się z parafianami. Jak sam przyznaje, przejął parafię w trakcie budowy kościoła, dlatego też i o tym chce rozmawiać z wiernymi.

- Chciałbym poznać Wasze spojrzenie na wspólnotę parafialną, posłuchać jakie są Wasze oczekiwania, a także podzielić się realizacją wyzwania jaką jest budowa kościoła – poinformował proboszcz.

Jak zaznaczył, okoliczności pandemiczne „dyktują roztropność”, dlatego jeśli ktoś obawia spotkania w domu, to może wspólnie z księdzem pomodlić się na zewnątrz budynku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy