Reklama

Reklama

Kilka tysięcy Wojowników Maryi na ulicach z różańcami w dłoniach. Byli tam też bełchatowianie [FOTO]

Opublikowano: ndz, 23 sty 2022 11:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet kilka tysięcy osób przyjechało na ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Tłum mężczyzn z różańcami w dłoniach i transparentami przemaszerował ulicami Łodzi. Byli tam obecni również mieszkańcy Bełchatowa.

Reklama

Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Łodzi odbyło się już po raz trzeci. Wzięło w nim udział kilka tysięcy mężczyzn w różnym wieku, którzy przyjechali nie tylko z całej Polski, ale jak informuje łódzka kuria, także z różnych części Europy m.in. Francji, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Na spotkaniu byli obecnie również Wojownicy Maryi z Bełchatowa, którzy na codzień działają w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim. 

Spotkanie rozpoczęła procesja połączona z modlitwą różańcową, która przeszła przez dwa osiedla na łódzkim Widzewie, z parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego do parafii pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej. Później uczestnicy przemarszu wzięli udział we mszy świętej, którą odprawił metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. 

- Złem nie zwycięża się zła! Jeśli zderzamy się z takim złem – takim jak to, o którym mówi dziś Ewangelia, że twoi bliscy cię nie rozumieją i wyśmiewają, a ci którzy są autorytetami mówią o tobie, żeś jest opętany – jak się zderzasz z takim złem, to wejdź w taką komunię z Bogiem, taką jedność z Tym, który jest Dobry, żeby to całe zło dobrem przezwyciężyć! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.

Na koniec ogólnopolskiego spotkania Wojowników Maryi, jego uczestnicy wysłuchali jeszzcze konferencji założyciela męskiej wspólnoty - ks. Dominika Chmielewskiego oraz świadectw uczestników spotkania. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy