Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy Bełchatów pojadą nową drogą. Na kiedy zaplanowano prace?

Opublikowano: pon, 14 mar 2022 12:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wystartował przetarg na remont gminnej drogi. Urząd podał planowanych zakres prac i termin realizacji. Który fragment nawierzchni przejdzie modernizację?

Reklama

Odcinek drogi między Kielchinowem i Janowem jest w bardzo złym stanie. Mieszkańcy codziennie zmuszeni są korzystać z dziurawej ulicy, pozbawionej bezpiecznego pobocza. Jest szansa, że już niedługo ulegnie to zmianie.

Ruszył przetarg na remont drogi gminnej między Kielchinowem i Janowem. Zaplanowane roboty będą prowadzone na liczącym 2,8 km odcinku. W ramach prac prowadzonych w istniejącym już pasie drogowym powstać ma nowa nawierzchnia. Odtworzone zostanie również obustronne pobocze o szerokości 0,75 m.

Przetarg trwa do 25 marca, do tego dnia mogą zgłaszać się firmy gotowe zrealizować tę inwestycję. Inwestor prace będzie musiał zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. Oznacza to, że nowa droga powinna być gotowa pod koniec czerwca.

Na realizację tej inwestycji gmina Bełchatów otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak informuja urzędnicy, przewidywane są dalsze inwestycje, w tych okolicach. W planach jest remont drogi prowadzącej w stronę Kielchinowa, która łączy Zdzieszulice Górne i Dolne.

- Chcemy, żeby powstała przy niej ścieżka rowerowa i chodnik. Projekt powinien być gotowy w tym roku. Jeśli w tym roku uda się również rozpocząć prace na tym odcinku-byłoby świetnie, ale realnie oceniamy, że będą one realizowane w 2023 roku – mówi wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy