reklama

Kamera w bocianim gnieździe. Nadleśnictwo Bełchatów zaprasza na ''serial''

Opublikowano:
Autor:

Kamera w bocianim gnieździe. Nadleśnictwo Bełchatów zaprasza na ''serial'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaOd kilku dni możemy podziwiać naturę, taką jaka jest naprawdę – w gnieździe Bocianów Czarnych umieszczono kamerę, dzięki czemu widzowie mogą śledzić ich poczynania na żywo. Projekt jest realizowany regularnie od kilku lat – i jak informuje Nadleśnictwo Bełchatów, cieszy się dużą popularnością.

Z racji epidemii, nadal nie możemy wybrać się do lasu czy parku – co prawda ma się to zmienić już w nadchodzącym tygodniu, obecnie jest to jednak zakazane. Osoby, które tęsknią za naturą i leśnym klimatem, mogą skusić się na obserwowanie transmisji prosto z bocianiego gniazda.

Jak informuje Nadleśnictwo Bełchatów, transmisja trwa już od kilku dni, a Bociany czarne mają się świetnie.

- 7 kwietnia 2020 r. w gnieździe, które nazwiemy na potrzeby projektu „Dąb 2” pojawiła się para bocianów czarnych. Nie wiemy jaka jest historia tych ptaków, bo nie mają obrączek, ale wygląda na to, że ptaki znają się dobrze, znają gniazdo i jego otoczenie. Zapewne jest to para, która gnieździła się w tutaj w roku 2019. Po przylocie bociany już kopulowały, oba ptaki nocowały na gnieździe – podaje Nadleśnictwo Bełchatów

Projekt obejmuje dwa gniazda, jednak do drugiego bociany nadal nie przyleciały – ich opiekun merytoryczny uspokaja fanów.

- Na gniazdo „Dąb 1” bociany też przylecą, ale mają opóźnienie i do lęgu może nie dojść – informuje Opiekun merytoryczny projektu, prof. Zieliński

Transmisja na żywo jest prowadzona za pośrednictwem portalu YouTube, możecie ją oglądać pod TYM linkiem. Więcej informacji znajdziecie na stronie Nadleśnictwa Bełchatów.

Jak podaje portal wikipedia.pl, Bocian czarny (lac. Ciconia Nigra), to gatunek dużego ptaka z rodziny bocianowatych. Jest szeroko rozprzestrzeniony, choć występuje rzadko. Lęgnie się przede wszystkim w Hiszpanii oraz centralnych i wschodnich częściach kontynentu. Zimę patki spędzają w tropikalnych rejonach Afryki subsaharyjskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE