Reklama

Reklama

Już ponad tysiąc bełchatowian zgłosiło się do rządowego programu. Sprawdź jak i gdzie możesz ubiegać się o pieniądze

Opublikowano: czw, 12 lip 2018 10:56
Autor:

Już ponad tysiąc bełchatowian zgłosiło się do rządowego programu. Sprawdź jak i gdzie możesz ubiegać się o pieniądze - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od niespełna dwóch tygodni można elektronicznie składać wnioski w ramach programu "Dobry start", chodzi o 300 złotych na wydatki, które mają być dla rodziców wsparciem w przygotowaniu szkolnej wyprawki. Jak informuje bełchatowski MOPS już ponad tysiąc mieszkańców naszego miasta skorzystało z rejestracji on-line.

Reklama

Wsparcie w ramach rządowego programu przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu. O dofinansowanie może starać się rodzic, opiekun prawny lub fizyczny uczącego się dziecka, które nie ukończyło 20. roku życia (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). W przypadku uczniów niepełnosprawnych wiekowy próg jest podniesiony do wieku 24 lat.

Przyjmowaniem wniosków ich weryfikacja i wypłatą 300-złotowego świadczenia zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

- Jeśli chcemy złożyć wniosek w lipcu, musimy skorzystać z Platformy Informacyjno-Usługowej https://empatia.mpips.gov.pl/.oraz z bankowości elektronicznej. W taki sposób wnioski przyjmowane będą do 30 listopada. Po tym czasie nie będą one rozpatrywane. Od początku miesiąca drogą internetową do MOPS-u w Bełchatowie spłynęło już ok. tysiąc wniosków. Bełchatowianie coraz chętniej korzystają z możliwości składania dokumentów drogą elektroniczną. Dla rodziców jest to duże udogodnienie – unikając długich kolejek, mogą złożyć dokumenty szybko i sprawnie - wyjaśniają miejscy urzędnicy

Tymczasem za kilkanaście dni, 1 sierpnia rusza możliwość złożenia wniosku w formie papierowej, będzie to można zrobić na dwa sposoby - osobiście lub za pośrednictwem Poczty Polskiej (obie formy nie wykluczają oczywiście dalszej internetowej możliwości wnioskowania o 300 zł).

W celu usprawnienia realizacji projektu dla bełchatowian przygotowano kilka punktów przyjmowania wniosków. Od 1 sierpnia do 30 listopada w formie papierowej wniosek można złożyć w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 oraz w filii przy ul. św. Faustyny Kowalskiej 9.

Z kolei w dniach 27 sierpnia - 14 września uruchomione będą dwa kolejne punkty w:

 • Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Słowackiego 8,
 • Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ul. Edwardów 5.
Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa, prawo do świadczenia powinno być ustalane w ciągu dwóch miesięcy. Zatem, jeśli rodzic złoży wniosek w lipcu lub sierpniu, wypłaty świadczeń spodziewać się może do 30 września.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że na te same terminy przypada składanie wniosków o wsparcie z programu Rodzina 500+ oraz zasiłki rodzinne na okres 2018/2019.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  przepraszam że głosowałem na pis

  Wszystko plus tylko na te plus w mojej kieszeni minus z moich ciężko zarobionych pieniędzy, kwota wolna od podatku dla bezdomnych bo tylko tacy łapią się na nią, od kiedy nie zmieniane były progi podatkowe.... sprawdźcie sobie sami, podatki bankowe, wzrost składek ubezpieczeniowych mam dalej wymieniać.... a prezesiki z pisdolandu kosza kasę w mili... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Tomasz

  Czy przysługuje również wybitnym menedżerom I prezesom spółek?

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  zerówka

  Czy dzieci z zerówek też otrzymują 300+ ?

  • 3 lata temu | ocena +2 / -2

   pol

   Nie. Przysługuje uczniom od 1ej klasy szkoły podstawowej