Reklama

Już ponad tysiąc bełchatowian zgłosiło się do rządowego programu. Sprawdź jak i gdzie możesz ubiegać się o pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Już ponad tysiąc bełchatowian zgłosiło się do rządowego programu. Sprawdź jak i gdzie możesz ubiegać się o pieniądze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od niespełna dwóch tygodni można elektronicznie składać wnioski w ramach programu "Dobry start", chodzi o 300 złotych na wydatki, które mają być dla rodziców wsparciem w przygotowaniu szkolnej wyprawki. Jak informuje bełchatowski MOPS już ponad tysiąc mieszkańców naszego miasta skorzystało z rejestracji on-line.

Wsparcie w ramach rządowego programu przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu. O dofinansowanie może starać się rodzic, opiekun prawny lub fizyczny uczącego się dziecka, które nie ukończyło 20. roku życia (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). W przypadku uczniów niepełnosprawnych wiekowy próg jest podniesiony do wieku 24 lat.

Przyjmowaniem wniosków ich weryfikacja i wypłatą 300-złotowego świadczenia zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

- Jeśli chcemy złożyć wniosek w lipcu, musimy skorzystać z Platformy Informacyjno-Usługowej https://empatia.mpips.gov.pl/.oraz z bankowości elektronicznej. W taki sposób wnioski przyjmowane będą do 30 listopada. Po tym czasie nie będą one rozpatrywane. Od początku miesiąca drogą internetową do MOPS-u w Bełchatowie spłynęło już ok. tysiąc wniosków. Bełchatowianie coraz chętniej korzystają z możliwości składania dokumentów drogą elektroniczną. Dla rodziców jest to duże udogodnienie – unikając długich kolejek, mogą złożyć dokumenty szybko i sprawnie - wyjaśniają miejscy urzędnicy

Tymczasem za kilkanaście dni, 1 sierpnia rusza możliwość złożenia wniosku w formie papierowej, będzie to można zrobić na dwa sposoby - osobiście lub za pośrednictwem Poczty Polskiej (obie formy nie wykluczają oczywiście dalszej internetowej możliwości wnioskowania o 300 zł).

W celu usprawnienia realizacji projektu dla bełchatowian przygotowano kilka punktów przyjmowania wniosków. Od 1 sierpnia do 30 listopada w formie papierowej wniosek można złożyć w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 oraz w filii przy ul. św. Faustyny Kowalskiej 9.

Z kolei w dniach 27 sierpnia - 14 września uruchomione będą dwa kolejne punkty w:

  • Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Słowackiego 8,
  • Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ul. Edwardów 5.
Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa, prawo do świadczenia powinno być ustalane w ciągu dwóch miesięcy. Zatem, jeśli rodzic złoży wniosek w lipcu lub sierpniu, wypłaty świadczeń spodziewać się może do 30 września.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że na te same terminy przypada składanie wniosków o wsparcie z programu Rodzina 500+ oraz zasiłki rodzinne na okres 2018/2019.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE