Reklama

Już od jutra będą obowiązywać nowe przepisy. Kierowcy uważajcie!

Opublikowano:
Autor:

Już od jutra będą obowiązywać nowe przepisy. Kierowcy uważajcie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jutro, 7 listopada w życie wejdą nowe przepisy ruchu drogowego. Dotychczas trzeba było pilnować się z rozmowami przez telefon, teraz kierowcy będą mogli otrzymać mandat za samo nietrzymanie rąk na kierownicy. Zwiększą się też kompetencje i uprawnienia funkcjonariuszy, którzy będą mogli prowadzić kontrolę z dowolnego miejsca, nawet łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Już od jutra obowiązywać będą założenia nowej ustawy, która zwiększy uprawnienia policjantów i przysporzy nieco stresu kierowcom. Jeden z przepisów mówi o tym, że 500 złotowy mandat możemy dostać za nietrzymanie rąk na kierownicy. Taka kara będzie jednak grozić każdemu, kto nie zastosuje się do poleceń mundurowych podczas interwencji. Chodzi o polecenia takie jak:

  • siedzenie w bezruchu,
  • trzymanie rąk na kierownicy,
  • nieopuszczanie pojazdu.
Z założeń przepisów wynika, że ma to być swoisty bat na kierowców, którzy utrudniają pracę mundurowych lub okazują wobec nich brak szacunku.

Kolejna nowość w przepisach ruchu drogowego, to przymus ewidencjonowania przebiegu kontrolowanego pojazdu. Policjanci będą teraz musieli:

  • sprawdzić przebieg kontrolowanego pojazdu
  • wprowadzić go do CEPiK
  • upewnić się co do stanu licznika pojazdu
Sami funkcjonariusze będą teraz cieszyć się większymi uprawnieniami. Przede wszystkim, kierowca nie będzie mógł podważać kompetencji funkcjonariusza. Policja ma teraz prawo prowadzić kontrolę w każdym miejscu, nawet łamiąc przepisy ruchu drogowego (o ile nie stwarzają w ten sposób zagrożenia).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE