Reklama

Jarmark Świąteczny na Pl. Narutowicza

Opublikowano:
Autor:

Jarmark Świąteczny na Pl. Narutowicza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W weekend 8 i 9 grudnia na pl. Narutowicza na dobre zagości bożonarodzeniowy nastrój, a wszystko za sprawą kolejnej edycji Świątecznego Jarmarku. Jak zapowiadają organizatorzy oprócz zakupów na odwiedzających czeka moc atrakcji.

W tegorocznej odsłonie imprezy swój asortyment wystawi pięćdziesięciu wystawców, i rzemieślników. Na stoiskach nie zabraknie rękodzielniczych wyrobów, biżuterii, zabawek, ceramiki artystycznej, przedmiotów wykonanych z drewna czy mosiądzu, a także naturalnych kosmetyków - wszystko to może stać się wyjątkowym gwiazdkowym prezentem.

Przy okazji Jarmarku będzie można też doposażyć zbiór świątecznych ozdób, wśród choinek, łańcuchów, bombek czy gwiazdek każdy znajdzie coś dla siebie. A kiedy już zakupy nas zmęczą - co przy takich okolicznościach jest raczej trudne – będzie można się posilić. Będą aromatyczne, pachnące cynamonem węgierskie kołacze i też węgierski gulasz z kociołka, kulebiaki z Podlasia, przepyszne miody, regionalne polskie wędliny, sery, przysmaki litewskie i wiele, wiele innych. Świątecznie przystrojone budki czekają na klientów w godzinach między 10.00, a 18.00

Będzie coś dla ciała, będzie i dla ducha... Urząd Miasta, organizator imprezy zaplanował na pierwszy dzień Jarmarku oficjalną iluminację 8-metrowej choinki. Obok świątecznych kramów stanie wenecka karuzela, na której najmłodsi będą mogli bezpłatnie pojeździć. Bez trudu odnajdą też zaprzęgnięte w renifery sanie św. Mikołaja, który z radością rozda dzieciom słodkie upominki. Z kolei, w niedzielę, 9 grudnia, w holu PGE Giganty Mocy (godz. 13) milusińscy wezmą udział w „Świątecznych warsztatach dekorowania pierników”.

W sobotę, 8 grudnia, o godz. 15, na placu Narutowicza wystąpią młodzi, uzdolnieni bełchatowianie, którzy zadbają o odpowiednią atmosferę.

Świątecznych piosenek, kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży będziemy mogli posłuchać także podczas przesłuchań do XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, które odbywać się będą między 7 a 9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury. Laureatów usłyszymy podczas koncertu finałowego, zaplanowanego na 13 stycznia w parafii Miłosierdzia Bożego na os. Binków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE