Reklama

Jak wypadają bełchatowianie w wyborach? Kto zostanie posłem, a kto tylko otrze się o mandat?

Opublikowano:
Autor:

Jak wypadają bełchatowianie w wyborach? Kto zostanie posłem, a kto tylko otrze się o mandat? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy już niemal pełne zestawienie wyników wyborczych z naszego okręgu. PKW podało dane z 503 na 527 obwodowych komisji (95,45%). Jak w głosowaniach wypadli bałchatowianie? Kto może liczyć na mandat?

Na zwycięskiej liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu bezsprzecznie dominuje Antoni Macierewicz (30 452 głosy). Mandat otrzymają również Robert Telus (27 155 głosy), Grzegorz Wojciechowski (25 214), Grzegorz Lorek (18 206), Anna Milczanowska (14 258). Wg dotychczasowych wyników jedyny mandat z Bełchatowa przypadnie Małgorzacie Janowskiej, która uzyskuje obecnie 11 535 głosów i wyraźnie bezpiecznie wyprzedza mającego siódmy wynik Pawła Sałka (9 393). Tuż poza pulą mandatów plasuje się póki co obecny poseł z Bełchatowa Dariusz Kubiak, który uzyskuje 8 045 głosów. Nawet jeśli w finalnym zestawieniu Prawo i Sprawiedliwość uzyska 7 z 9 dostępnych w okręgu 10. mandatów, to Kubiak pozostanie najpewniej tuż poza sejmową stawką. Na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu, Bełchatów reprezentowali również Agnieszka Wysocka (1500 głosów) oraz Waldemar Wyczachowski (1723 głosy).

Tuż po wynikach zwycięskiego PiSu należy zwrócić uwagę na bełchatowianina, który wg dotychczasowych wyliczeń PKW zebrał największą ilość głosów i, co ciekawe, na mandat się nie załapie. Mowa o Patryku Marjanie, który startował z „jedynki” na liście Konfederacji w okręgu 10. Wyniki z ponad 95% komisji mówią, że uzyskał on 12 415 głosów, czyli prawie o 1000 więcej od najlepiej wypadającej na listach PiS bełchatowianki – Małgorzaty Janowskiej. Wyborcza arytmetyka jest jednak bezwzględna. Komitet Konfederacji w ogólnym rozrachunku okręgu piotrkowskiego otrzymuje obecnie 6,83% i nie będzie premiowany mandatem poselskim.

Na listach komitetu Koalicji Obywatelskiej, która osiągnęła drugi wynik w naszym okręgu (14,44%) znajdowało się dwóch kandydatów z Bełchatowa – Arkadiusz Rożniatowski, który uzyskał 1 136 głosów, a także Roman Siedlecki, na którego zagłosowało 727 osób.

Startujący z komitetu Lewicy Tadeusz Rozpara uzyskał 2440 głosów, a na Andrzeja Pawelczyka głos oddało 399 osób.

Z list PSL startująca reprezentantka powiatu bełchatowskiego – Agnieszka First osiągnęła dotychczas wynik 1285 głosów, a Jacek Walczyk 487.

Na listach ostatniej w zestawieniu ogólnym Konfederacji, poza Patrykiem Marjanem znajdowała się również inna reprezentantka z Bełchatowa – Jadwiga Gajda, która uzyskała 502 głosy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE