Reklama

Ile kosztują nas lokalni urzędnicy? Kwoty idą w miliony...

Opublikowano:
Autor:

Ile kosztują nas lokalni urzędnicy? Kwoty idą w miliony... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jednostki samorządu terytorialnego, miasto, powiat czy gmina by funkcjonować prawidłowo potrzebują rzeszy urzędników oraz kadry zarządzającej w postaci prezydenta, wójta czy starosty. Sprawdziliśmy ile poszczególne bełchatowskie jednostki wydają na pensje dla swoich pracowników – możecie być zaskoczeni. Przyjrzeliśmy się też temu, jak zmieniła się liczba etatów na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Największe wydatki generuje Urząd Miasta Bełchatowa, który zatrudnia obecnie 242 osoby. W tej kwestii niewiele się zmienia na przestrzeni ostatnich lat - w 2016 dla magistratu pracowały bowiem 244 osoby. Okazuje się też, że to właśnie ta jednostka samorządowa wydaje najwięcej na wypłaty dla swoich pracowników. W październiku tego roku była to kwota 1 296 838 zł (kwota brutto z uwzględnionymi kosztami pracodawcy), co daje nam średni koszt pracownika na poziomie 5 350 zł. Co ciekawe, największą pulę bo 11 150 zł zgarnia jeden z wiceprezydentów – Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Politański zarabia z kolei 10 745 zł – różnice te wynikają ze stażu pracy. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska otrzymuje zaś wynagrodzenie w wysokości 10 940 zł. Wszystkie podane wartości, to oczywiście kwoty brutto.

Trochę mniejsze wydatki niż miasto, generuje powiat bełchatowski. Starostwo zatrudnia w chwili obecnej 214 osób – stan ten nie zmienił się w stosunku do listopada 2016 roku. Dane za październik br. wskazują, że powiat bełchatowski wydał na pensje pracownicze w tym miesiącu 781 092,15 zł. Uśrednione zarobki w starostwie wynoszą więc ok. 3 600 zł brutto. W tę tendencję nie wpisują się jednak starosta Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk czy sekretarz Katarzyna Kleska, których miesięczne pensje wynoszą kolejno 10 572 zł, 9 800 zł i 8 380 zł.

Pod względem wydatków, gmina znajduje się na trzecim miejscu w prezentowanym rankingu. W 2016 roku zatrudnionych w niej było 99 osób, obecnie są to 93 osoby. Łącznie w miesiącu gmina na pensje pracownicze wydaje 420 932,56 zł – kwota za październik 2019. Średnie zarobki w Urzędzie Gminy Bełchatów wynoszą więc około 4 526 zł. Najwięcej zarabia oczywiście wójt Konrad Koc, którego miesięczna wypłata wynosi 9 992 zł, zaraz za nim jest sekretarz – Małgorzata Filipek z pensją wynoszącą 8 960 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE