Reklama

Reklama

Grecy piszą o... gospodyniach z gminy Bełchatów. Wzruszający list do mieszkańców wyspy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KGW Niedyszyna

Grecy piszą o... gospodyniach z gminy Bełchatów. Wzruszający list do mieszkańców wyspy - Zdjęcie główne

foto KGW Niedyszyna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koło Gospodyń Wiejskich w Niedyszynie napisało list do mieszkańców greckiej wyspy Evia, która mocno ucierpiała podczas pożarów. Słowa wsparcia i solidarności od gospodyń opublikował grecki portal.

Reklama

Ogromne pożary, które w sierpniu wybuchły na greckiej wyspie Evia, strawiły ok. 48 tys. hektarów lasów i pól uprawnych. Ewakuowano tysiące mieszkańców wyspy. Wiele osób straciło cały dorobek życia. Słowa wsparcia dla Greków postanowiły wysłać w liście członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Niedyszyny w gminie Bełchatów.

Mieszkańcy Niedyszyny, zszokowani ogromem tragedii Greków, przesłali do nich listownie słowa otuchy i pocieszenia.

- Wiemy, że wasze wioski zostały zniszczone, a wielu ludzi zostało ewakuowanych. Warto wiedzieć, że tak wielu strażaków z całej Europy przyjechało z pomocą i mamy nadzieję, że uda się odbudować domy i przywrócić całe środowisko. Ale wszystko wymaga czasu – napisało w liście KGW Niedyszyna.

List wysłany z Niedyszyny został opublikowany przez grecki portal internetowy „greekreporter”. Gospodynie podtrzymywały mieszkańców na duchu i prosiły, aby Grecy nie poddawali się i pozytywnie myśleli bez względu na wszystko. Podkreśliły też, że choć nie są na miejscu, to swoje myśli i współczucie kierują do mieszkańców wyspy.

- Wasze domy zostały zniszczone, drzewa spalone, a zwierzęta zabite w pożarze, ale Wy przeżyliście i będziecie gotowi aby znów stanąć na nogi, pomimo tego przerażającego doświadczenia – czytamy w liście. - Życzymy siły i odwagi w utrzymaniu wyznaczonych celów. Głęboko wierzymy, że przy wsparciu wszystkich będzie możliwe wrócić do swoich poprzednich obowiązków, hobby i żyć szczęśliwie jak kiedyś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy