Reklama

Reklama

Gmina ogłosiła przetarg na remont drogi. Czy to koniec problemów mieszkańców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Gmina ogłosiła przetarg na remont drogi. Czy to koniec problemów mieszkańców?  - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogłoszono przetarg na remont drogi w Postękalicach. Który fragment zniszczonej nawierzchni zostanie zmodernizowany?

Reklama

Mieszkańcy największej miejscowości w gminie Bełchatów, od dłuższego czasu, skarżą się na fatalny stan kluczowej dla nich ulicy. Zima i panujące warunki atmosferyczne dodatkowo pogorszyły sytuację do tego stopnia, że przejazd przez Postękalice stał się udręką.

Wygląda na to, że ich głosy zostały wysłuchane. Przynajmniej częściowo. Gmina Bełchatów ogłosiła przetarg na przebudowę zniszczonej drogi. Remontowany będzie odcinek ulicy o długości ponad kilometra, prowadzący w stronę Zwierzchowa, od skrzyżowania z drogą powiatową, obok strażnicy i boiska.W planach jest położenie nowej nawierzchni, budowa chodników oraz zjazdów do posesji. Wykonany zostanie również system odwodnienia, rowy i przepusty.

- Termin na składanie ofert w przetargu upływa 2 marca 2022 roku. Firma, która wygra to postępowanie będzie miała 4 miesiące na przeprowadzenie wszystkich robót – informuje gmina Bełchatów

Gmina zabezpieczyła na ten cel ponad 900 tys. zł. Dokładna kwota zależy jednak od kosztorysu wykonawcy i w całości zostanie pokryta z pieniędzy samorządu.

Warto zaznaczyć, że jest to jednak połowiczne rozwiązanie problemu, wyremontowany zostanie tylko fragment drogi, na której fatalny stan narzekają mieszkańcy. Jadąc w stronę Mąkolic wciąż będziemy poruszać się starą, jedynie doraźnie naprawioną drogą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy