Reklama

Reklama

Zabrali kosztowności z domu i zniknęli. Gdzie tym razem zaatakowali złodzieje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Bełchatów

Zabrali kosztowności z domu i zniknęli. Gdzie tym razem zaatakowali złodzieje? - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto KPP Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Złodzieje okradli kolejny dom. Tym razem do włamania nie doszło jednak w Bełchatowie, a oddalonej o kilka kilometrów miejscowości w gminie Kluki. Łupem przestępców padły kosztowności znajdujące się w budynku.

Reklama

Od początku stycznia na terenie Bełchatowa doszło do co najmniej czterech włamań do mieszkań. Złodzieje grasowali na Przytorzu i Binkowie, a w zeszłym tygodniu informowaliśmy o kolejnej kradzieży, która miała miejsce, 16 stycznia, na osiedlu Dolnośląskim.

Za każdym razem sposób działania włamywaczy był bardzo podobny. Zawsze wybierali mieszkania na parterze budynku, do których wchodzili pod nieobecność właścicieli, wyłamując drzwi balkonowe.

Okazuje się, że doszło do kolejnego włamania. Tym razem jednak nie na terenie miasta, a w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości Podwódka. Informację o tym za pośrednictwem portali społecznościowych przekazują zarówno mieszkańcy gminy, jak i druhowie z OSP Kluki.

Z komunikatu pochodzącego od dzielnicowego wynika, że złodzieje włamali się do domu jednorodzinnego, do którego weszli przez drzwi balkonowe z tyłu budynku. Sprawcy zabrali biżuterie i pieniądze znajdujące się w domu.

Również podczas kradzieży, do których dochodziło w Bełchatowie, łupem złodziei padały pieniądze i biżuteria. Z mieszkań znikały też zegarki i sprzęt elektroniczny. Podobny przebieg tych zdarzeń (wyłamanie drzwi balkonowych) może zatem wskazywać na to, że przestępcy rozszerzyli teren, na którym działają.

Już podczas wcześniejszych zgłoszeń policjanci apelowali do mieszkańców o ostrożność i zwracanie uwagi na to, co dzieje się w okolicy ich miejsca zamieszkania. Złodziej, zanim postanowi wejść do mieszkania, przeprowadza dokładne rozpoznanie terenu. Dlatego też należy zwracać uwagę na wszystkie podejrzane osoby obserwujące domy.

- Interesujmy się takimi osobami, pytajmy ich, czego szukają. Starajmy się zapamiętać ich wygląd. Zapamiętajmy rejestracje samochodów, co do których mamy podejrzenia. Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, np. czy jest w domu, kiedy wraca. Nieuczciwe osoby w ten sposób zbierają informacje, prowadzą rozpoznanie przestępcze. Dlatego naszej uwadze niech nie umknie zaparkowane w rejonach posesji nieznajome auto. Zapamiętujmy numery rejestracyjne pojazdów, które budzą nasze wątpliwości i podejrzenia - apelowali kilka dni temu policjanci.

Warto również zwracać uwagę na hałasy dochodzące z sąsiednich mieszkań. Każdy nawet najmniejszy szczegół może pomóc policjantom w złapaniu włamywaczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy