reklama
reklama

Niemiecki potentat planuje centrum badawcze koło Rogowca. Powstanie też... plac do testów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe/Archiwum

Niemiecki potentat planuje centrum badawcze koło Rogowca. Powstanie też... plac do testów - Zdjęcie główne

Firma Knauf jest największym odbiorcą gipsu syntetycznego z bełchatowskiej elektrowni. W Rogowcu powstały już trzy fabryki tej firmy. Teraz w pobliskim Bogumiłowie planowane jest centrum rozwojowo-badawcze | foto Zdjęcie poglądowe/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe już niebawem ma powstać w strefie przemysłowej Bogumiłów. Inwestycję zapowiada Knauf Bełchatów.
reklama

Centrum badawczo-rozwojowe ma powstać w strefie przemysłowej Bogumiłów oddalonej o kilka kilometrów od Rogowca, gdzie Knauf ma swoje fabryki, w których produkuje m.in. płyty kartonowo-gipsowe, chemię budowlaną czy tynki gipsowe. O nowej inwestycji poinformowała gmina Kleszczów, od której znany producent materiałów budowlanych zakupił działkę o powierzchni blisko 2,5 hektara.

- Dzięki rozbudowie zespołów badawczo-rozwojowych Grupy Knauf oraz inwestycjom w badania i rozwój Knauf chce sprostać rosnącym wymaganiom rynku materiałów budowlanych – informuje gmina Kleszczów.

W nowoczesnym centrum w kleszczowskiej strefie prowadzone mają być badania m.in. z zakresu nowoczesnych rozwiązań produktowych w obszarze branży budowlanej. Obok planowanych hal i laboratoriów powstać ma również specjalna strefa do przeprowadzania testów zewnętrznych. Samorząd w ramach zawartego porozumienia zapewnia, że wyrazi zgodę inwestorowi na podłączenie obiektów do komunalnej infrastruktury technicznej.

Grupa Kanuf uznawana jest za czołowego dostawcę materiałów budowlanych na całym świecie. Firma ta produkuje i sprzedaje swoje wyroby na pięciu kontynentach, w sumie w aż 80 krajach. W Polsce działa od lat 90., a swoją produkcję prowadzi w pięciu fabrykach, spośród których trzy znajdują się w Rogowcu koło Bełchatowa.

Knauf jest największym odbiorcą gipsu syntetycznego z bełchatowskiej elektrowni, który jest ubocznym produktem procesu odsiarczania spalin tzw. metodą mokrą. Na jego bazie produkowane są m.in. płyty gipsowo-kartonowe.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama