Reklama

Reklama

Nowe miejsca pracy i wielka fabryka. Będą produkować dla branży górniczej, okiennej i RTV-AGD

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Nowe miejsca pracy i wielka fabryka. Będą produkować dla branży górniczej, okiennej i RTV-AGD - Zdjęcie główne

foto Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W gminie Kleszczów na blisko pięciu hektarach budowę nowych hal produkcyjnych i magazynu planuje firma Stalex. Dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.

Reklama

Już niebawem powstaną nowe miejsca pracy w regionie. Jak informuje gmina Kleszczów, firma Stalex Przedsiębiorstwo Handlu i Obróbki Metali planuje rozszerzenie swojej działalności w strefie przemysłowej w Żłobnicy. We wrześniu podpisano w tej sprawie porozumienie pomiędzy władzami gminy, Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów oraz inwestorem.

Podstawową działalnością spółki jest produkcja kształtowników stalowych zimnogiętych. Stalex swoje wyroby sprzedaje zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na mocy porozumienia, firma zakupiła od gminy grunty inwestycyjne o łącznej powierzchni 4,5 hektara. Jak informuje gmina Kleszczów, inwestor na pozyskanej działce planuje budowę hal produkcyjnych, powstanie też magazyn i pomieszczenia biurowe, a planowana rozbudowa zakładu pozwoli na zwiększoną produkcję dla branż: okiennej, górniczej, automotive czy też RTV-AGD.

W nowym obiekcie firma planuje stworzyć ok. 50 miejsc pracy. Z kolei gmina w ramach zawartej umowy zobowiązała się do zapewnienia dostępu do sieci elektroenergetycznej i pozostałych mediów.

Producent napojów zainwestuje prawie 100 mln euro

Nowa fabryka firmy Stalex to kolejna w ostatnim czasie inwestycja w kleszczowskich strefach przemysłowych. Nową fabrykę w gminie Kleszczów planuje wybudować też znany polski producent napojów – Krynica Vitamin. W strefie przemysłowej w Żłobnicy powstanie zakład, dzięki któremu utworzone zostanie 140 miejsc pracy. Szacunkowy koszt inwestycji może zamknąć się w kwocie blisko 100 mln euro.

Spółka Krynica Vitamin specjalizuje się w produkcji kontraktowej dla światowych marek napojów: energetycznych, izotonicznych, hipotonicznych i funkcjonalnych oraz witaminowych suplementów diety. Wśród klientów są największe sieci dystrybucyjne m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Słowacji i Polski. Według planów budowa zakładu ma zakończyć się w 2026 roku.

Aż 300 miejsc pracy w fabryce baterii

Z kolei w innej z kleszczowskich stref przemysłowych w Bogumiłowie ma stanąć fabryka baterii i magazynów energii. Obiekt zlokalizowany będzie na ponad 8 hektarach, a projekt będzie realizowany we współpracy z firmą technologiczną Durapower Holdings PGE LTD z Singapuru. Inwestycja ma stworzyć aż 300 nowych miejsc pracy. Planowany termin zakończenia budowy to 2026 rok.

Gmina Kleszczów jest najbogatszą gminą wiejską w Polsce. Ogromny budżet zawdzięcza podatkom płaconym przez bełchatowską kopalnię i elektrownię, które należą do Polskiej Grupy Energetycznej. Samorząd przez lata inwestował ogromne fundusze z budżetu w rozwój czterech stref przemysłowych, które zlokalizowane są w Kleszczowie, Żłobnicy, Rogowcu i Bogumiłowie. „Polski Kuwejt” kolejnych inwestorów kusi m.in. atrakcyjną ceną gruntów, niższymi niż w innych gminach cenami energii i mediów, a także zwolnieniami podatkowymi. Do tej pory do kleszczowskich stref przemysłowych udało się ściągnąć kilkadziesiąt firm z Polski i zagranicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy