Reklama

Reklama

Powstanie kilkadziesiąt mieszkań. Samorząd wybuduje trzy nowe bloki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstanie kilkadziesiąt mieszkań. Samorząd wybuduje trzy nowe bloki  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów planuje budowę trzech nowych bloków wielorodzinnych na osiedlu Łuszczanowice. Powstanie łącznie 57 mieszkań komunalnych. W przetargu wyłoniono już firmę projektową.

Reklama

Urząd gminy w Kleszczowie wyłonił firmę projektową, która w ciągu sześciu miesięcy opracuje dokumentację techniczną dla nowej inwestycji mieszkaniowej w najbogatszej gminie w Polsce. Samorząd przygotowuje się do budowy trzech kolejnych wielorodzinnych budynków na osiedlu "Łuszczanowice".

W trzypiętrowych blokach ma powstać łącznie 57 mieszkań komunlanych. Jak informuje gmina, na jeden budynek przypadnie 19 mieszkań z czego jedenaście to będą 3-pokojowe lokale z aneksem kuchennym oraz po cztery jedno i dwupokojowe również z aneksami kuchennymi. Obok bloków powstaną również segementy garażowe. 

W przetargu na wykonanie dokumentacji nowych bloków wystartowało w sumie aż dziewięć biur projektowych m.in. z Poznania, Łodzi, Kielc, Częstochowy, Leszna i Kalisza. Ostatecznie najlepiej została oceniona oferta wykonawcy z Kalisza, który zajmie się opracowaniem dokumentacji architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej oraz rozwiązań komunikacyjnych na terenie osiedla. Biuro projektowe przygotuje również kosztorys, przedmiar robót, a także zajmie się uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę. Za wykonanie projektu gmina zapłaci 164 tys. zł. Zwycięzca przetargu na wykonanie dokumentacji będzie miał pół roku. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy