Reklama

Reklama

Gmina Bełchatów przyjęła budżet na 2022 rok. ''To będzie rok mocnych inwestycji''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Gmina Bełchatów przyjęła budżet na 2022 rok. ''To będzie rok mocnych inwestycji'' - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów uchwaliła budżet na 2022 rok. Na inwestycje przeznaczono ponad 15 mln zł, co jest najwyższą kwotą od 2013 roku. Co wybudują mieszkańcom w przyszłym roku?

Reklama

Radni gminy Bełchatów przegłosowali budżet na 2022 rok. Dochody zaplanowano na poziomie 58,6 mln zł, natomiast po stronie wydatków zapisano 69,8 mln zł. Z tej kwoty aż 22 proc. stanowią wydatki majątkowe. Na inwestycje gmina zamierza bowiem przeznaczyć aż 15,6 mln zł.

- To będzie rok mocnych inwestycji - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Będziemy realizować wiele zadań, na które mieszkańcy od dawna już czekają. I to tak w zakresie budowy dróg, jak i rozbudowy systemu kanalizacji, modernizacji gminnych budynków czy rozbudowy szkół. Powraca też Fundusz Sołecki, dzięki decyzji mieszkańców możemy w ramach dużej części tych środków rozpocząć nasz program budowy dróg betonowych.

Najważniejszą inwestycją kanalizacyjną, zaplanowaną na 2022 rok będzie budowa kolejnego etapu kanalizacji w Zdzieszulicach Górnych. Natomiast w ramach rozbudowy gminnej sieci wodociągowej zaplanowano m.i. budowę wodociągu w Wielopolu, modernizację ujęcia wody w Ławach. Gmina dołoży się również do kosztów budowy stacji uzdatniania wody w Parzniewicach.

W 2022 roku nie zabraknie również inwestycji drogowych. Zaplanowano m.in. budowę chodnika w Księżym Młynie, przebudowę dróg wewnętrznych w Kolonii Dobiecin, czy Kurnosie Pierwszym. Przygotowane zostaną też dokumentację na przebudowę dróg w Oleśniku i Korczewie.

Gmina Bełchatów będzie również współfinansować przebudowę ważnych dróg powiatowych, biegnących przez jej tereny. Urząd przeznaczy połowę potrzebnych środków na przebudowę niemal 900-metrowego odcinka drogi powiatowej Adamów - Ławy oraz na budowę chodnika w Zawadowie. Gmina będzie współfinansować również przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi w Zdzieszulicach Dolnych, w Borkach oraz dla budowy chodnika w Zawadowie.

W 2022 roku zakończona zostanie budowa Centrum sportu i Rekreacji w Emilinie. Przebudowy doczeka się strażnica OSP w Hucie, świetlica w Mikorzycach oraz Dom Ludowy w Łękawie. Na przyszły rok zaplanowano też rozbudowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowie, rozpoczną się też prace, związane z planami rozbudowy innych szkół.

Zaplanowano też rozbudowę oświetlenia na terenie gminy, na które przeznaczono pół miliona złotych. Modernizacji doczekają się też budynki komunalne w Łękawie, Postękalicach, Zawadowie i Zdzieszulicach Górnych.

- Chcemy również zlecić przygotowanie koncepcji projektowej skanalizowania Gminy Bełchatów - wskazuje Wójt Gminy Bełchatów. - To dla nas bardzo ważny dokument, który będzie stanowił podpowiedź, które miejscowości w pierwszej kolejności powinny być kanalizowane tak, by osiągnąć jak najlepszy efekt ekologiczny i ekonomiczny - podkreśla Konrad Koc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy