Reklama

Reklama

Stali w kolejce przed urzędem przez całą noc. Czy pieniędzy wystarczyło dla wszystkich?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Stali w kolejce przed urzędem przez całą noc. Czy pieniędzy wystarczyło dla wszystkich? - Zdjęcie główne

Ponad setka osób ustawiła się tydzień temu w kolejce przed Urzędem Gminy Bełchatów. Wszystko po to, by uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Olbrzymia kolejka ustawiła się w ubiegłym tygodniu przed Urzędem Gminy Bełchatów. Ponad setka osób spędziła tam całą noc, aby móc skorzystać z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła. Sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem cieszył się gminny program i czy wielogodzinne oczekiwanie się opłaciło.

Reklama

Tak długich kolejek w Bełchatowie nie było widać już od dawna. W poniedziałek, 11 lipca pod urzędem gminy czekało już ok. 140 osób, a najwytrwalsi byli tam już w niedzielę. Za czym ustawiła się tak długa kolejka? Chodziło o gminny program wymiany źródeł ogrzewania, w którym można było uzyskać wynoszącą 50 proc. dotację na m.in. fotowoltaikę czy pompy ciepła. Wnioski przyjmowano w urzędzie od wtorku do czwartku.

Ponieważ decydowała kolejność zgłoszeń, chętni postanowili odpowiednio wcześniej zająć miejsca w kolejce. Mieszkańcy wyłonili komitet kolejkowy, a co dwie godziny odczytywano listę obecności. Jeśli ktoś dwukrotnie nie odpowiedział na wezwanie, tracił miejsce w kolejce.

Jak udało nam się dowiedzieć, przez trzy dni złożono 326 wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła. Przed rozpoczęciem naboru urzędnicy szacowali, że pieniędzy wystarczy na od 220 do 230 instalacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ok. 200 wniosków wpłynęło do urzędu gminy tylko pierwszego dnia.

Aby uzyskać dotację, trzeba jednak spełniać pewne warunki. Nie można na przykład ogrzewać swojego domu za pomocą starego pieca (tzw. kopciucha) czy też zalegać z opłatami na rzecz gminy. Oznacza to, że jeśli tylko wniosek przejdzie ocenę formalną, „kolejkowicze” będą mogli liczyć na dofinansowanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy