Reklama

Reklama

Ostrzeżenie Sanepidu dla kilkunastu miejscowości. Wykryto bakterie w wodzie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

Ostrzeżenie Sanepidu dla kilkunastu miejscowości. Wykryto bakterie w wodzie - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid w Bełchatowie wykrył bakterie coli w wodociągu Ławy. Ostrzeżenie wydano dla kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów, a także jednej w gminie Zelów. Woda przeznaczona do spożycia musi być gotowana.

Reklama

To kolejny raz, kiedy w wodociągu Ławy wykryto bakterie coli, których obecność stwierdzono w próbce wody, pobranej w ramach kontroli wewnętrznej. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w specjalnym komunikacie poinformował, że woda jest warunkowo przydatna do spożycia, ale po uprzednim przegotowaniu przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtowneogo schładzania pozostawiona do ostudzenia. 

- Przegotowania wymaga też woda do przygotowania posiłków, mucia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, a także kąpieli noworodków i niemowląt - informuje Sanepid w Bełchatowie. 

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych czy spłukiwania toalet. 

Zanieczyszczona woda doprowadzana jest w sumie do kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów. Dotyczy to konsumetnów miejscowości: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice (za wyjątkiem numerów posesji 3a, 4, 5), Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wygoda, Zalesna i Zawady (za wyjątkiem posesji 33 i 33A). Z kolei w gminie Zelów do zaleceń muszą zastosować się mieszkańcy miejscowości Marszywiec. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy