Reklama

Reklama

Przebudują kolejne jezdnie w okolicy Bełchatowa. Gdzie pojawią się drogowcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przebudują kolejne jezdnie w okolicy Bełchatowa. Gdzie pojawią się drogowcy? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów planuje przebudowę kolejnych dróg. Urząd podpisał umowę na przeprowadzenie inwestycji w trzech miejscowościach. Gdzie zaplanowano roboty i jak długo potrwają?

Reklama

Prace drogowe, które będą prowadzone w aż trzech miejscowościach, zrealizuje jedna firma. To Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Piotrkowie. Jak poinformował urząd gminy, łączny koszt inwestycji to łącznie 6,4 mln zł.

Drogowcy pojawią się w Postękalicach, gdzie planowana jest przebudowa drogi gminnej na odcinku blisko kilometra. W ramach inwestycji zrealizowana zostanie budowa jezdni o szerokości 5 metrów, powstaną też pobocza z tłucznia. W planach jest też budowa chodników i dojść do posesji, a także wykonanie rowu odwodnieniowego wraz z przepustem pod drogą i przepustami oraz budowa zjazdów do sąsiednich posesji. Wykonawca ma pół roku na zrealizowanie wszystkich prac.

Szeroki zakres robót zaplanowano również w Zwierzchowie, gdzie będą przebudowane dwie drogi. Pierwsza z nich na odcinku pół kilometra, a druga ponad 700 metrów. Tutaj prace będą polegały na budowie jezdni o szerokości 4,5 metra oraz obustronnych poboczy, a także przebudowie zjazdów i odwodnienia. Czas realizacji robót ma zamknąć się w sześciu miesiącach.

Prace drogowe zaczną się również w Kurnosie Drugim, gdzie przebudowany zostanie blisko 800-metrowy odcinek jezdni, która docelowo będzie miała 4 metry szerokości. Droga zyska też obustronne pobocza z destruktu. Przebudowane zostaną też zjazdy do posesji. Z tego względu, że w pasie drogowym zlokalizowane są sieci: wodociągowa, energetyczna, oświetlenie uliczne i teletechniczna, czas realizacji inwestycji jest dłuższy i wynosi 14 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy