Reklama

Reklama

Policzyli, ile mieszkańcy wydali na alkohol. To więcej niż przed rokiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

Policzyli, ile mieszkańcy wydali na alkohol. To więcej niż przed rokiem  - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podano kwotę, za jaką sprzedano w 2021 roku alkohol w sklepach na terenie gminy Bełchatów. Ile mieszkańcy wydali na wódkę, a ile na wino i piwo?

Reklama

Wzrosła łączna kwota sprzedanych napojów alkoholowych w punktach położonych na terenie gminy Bełchatów. Urząd podał najnowsze wyliczenia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bełchatowie, która podliczyła łączną kwotę, za jaką w sklepach na terenie gminy zakupiono wódkę, wino i piwo.  
 
Okazuje się, że w 2021 roku mieszkańcy zostawili w punktach sprzedaży alkoholu łącznie 4 mln 388 tys. zł. To o blisko 300 tys. zł więcej niż rok wcześniej, gdy łączna wartość zakupionych napojów alkoholowych wyniosła 4 mln 98 tys. zł. 
 
Urząd podał również na jakie trunki mieszkańcy najwięcej wydali. Ponad 2,1 mln zł przeznaczono na mocne alkohole m.in. wódkę czy whisky. Najwięcej wypito jednak piwa, na które przeznaczono nieco mniejszą kwotę 1 mln 975 tys. zł. Natomiast na trunki o zawartości alkoholu od 4,5 proc. do 18 proc. (czyli m.in. wino) wydano w 2021 roku łącznie 278,3 tys. zł. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy