Reklama

Reklama

Kupią autobusy za ponad 3 mln zł. Kiedy ruszą nowe kursy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Poglądowe/Pixabay

Kupią autobusy za ponad 3 mln zł. Kiedy ruszą nowe kursy?  - Zdjęcie główne

foto Poglądowe/Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów planuje zakup pięciu autobusów. Wójt zapowiada odtworzenie transportu publicznego na terenie gminy. Samorząd na zakup nowych pojazdów chce przeznaczyć 3,2 mln zł.

Reklama

Samorząd planuje zakup łącznie pięciu nowych autobusów. Urząd zapewnia, że dzięki temu będzie możliwe odtworzenie transportu publicznego na terenie gminy Bełchatów. Uchwałeęw sprawie przeznaczenie 3,2 mln zł na ten cel podjęła już Rada Gminy Bełchatów podczas styczniowej sesji. 
 
Wójt Konrad Koc podkreśla, że nowe połączenia autobusowe są potrzebne szczególnie dla osób, które nie posiadają samochodu i w praktyce nie mają jak dostać się do miasta. Korzystać z nich będzie również młodzież ze szkół średnich, która łatwiej będzie mogła dostać się do Bełchatowa. Gmina podliczyła, że do tej pory do wielu miejscowości autobus po prostu nie dojeżdżał. 
- O dobrym albo chociaż przyzwoitym skomunikowaniu z Bełchatowem mogą mówić właściwie jedynie mieszkańcy tych miejscowości, które położone są przy drogach wojewódzkich prowadzących w kierunku Łodzi, Zelowa czy Kamieńska. Obliczyliśmy, że w przypadku 67 miejscowości na terenie naszej gminy transport publiczny po prostu nie funkcjonuje. Najwyższa pora to zmienić - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. 
W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zakup pojazdów. Gmina chce zakupić cztery autobusy średniej wielkości, a jeden z pojazdów będzie miał mniejsze gabaryty. Wszystkie mają być ekologiczne i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Będą kursować na kilku liniach. 
 
- Chcemy tak skonstruować siatkę połączeń, by autobus docierał do każdej miejscowości na terenie gminy, ale jednocześnie żeby podróż do Bełchatowa nie trawała dłużej niż pół godziny - zaznacza Konrad Koc.
 
Przejazdy będą biletowane, ale cena ma być przystępna dla mieszkańców. Kursy mają zostać uruchomione latem. Będzie je obsługiwało Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy