Reklama

Reklama

„Błoto z wodą pitną”. Mieszkaniec pokazuje co leci z kranu. Czy problem zostanie rozwiązany?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkaniec Augustynowa pokazał na zdjęciach jakość wody, która dociera do ich miejscowości wodociągiem Parzniewice. Po miesiącu użytkowania filtr był cały w błotnistej mazi. Co na to samorząd?

Reklama

Mieszkańcy wielu miejscowości z gminy Bełchatów niestety dość regularnie otrzymują komunikaty sanepidu o gorszym stanie wody i bakteriach w wodociągu Parzniewice. Często dochodzi do sytuacji, że wodę muszą przegotować, a zdarza się również, że podstawiane są beczkowozy. Niektórzy tracą już cierpliwość, bo jak mówią, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w XXI wieku.

Jeden z mieszkańców Augustynowa przesłał do redakcji zdjęcia filtra wody, który zamontował w swoim domu. Zaledwie po miesiącu użytkowania nadawał się do wymiany, bo cały był… w błotnistej mazi.

 

 

- Oto jak wygląda filtr wody z tego wodociągu po miesiącu użytkowania! Taki syf pijemy niestety, gdy nie założy się stacji filtracji. Ja od miesiąca ją mam i się zatrwożyłem co piłem przez lata – mówi mieszkaniec.

Jak dodaje, w Augusytnowie, a także innych miejscowościach liczą, że wraz ze wzrostem dochodów gminy, poprawi się sytuacja z jakością wody i wodociąg zostanie w końcu wyremontowany.

- Jak do czegoś takiego dopuszczają w XXI wieku, żeby błoto leciało w rurach jako woda pitna? – denerwuje się mieszkaniec.

O sprawę zapytaliśmy w urzędzie gminy Bełchatów. Okazuje się, że samorząd ma dobre wiadomości dla mieszkańców.

- Wodociąg Parzniewice leży na terenie gminy Wola Krzysztoporska i samorząd ten będzie realizował inwestycję, polegającą na budowie systemu uzdatniania wody na ujęciu w Parzniewicach wraz z modernizacją zbiorników wyrównawczych w Borowej. Gmina Bełchatów oczywiście będzie partycypowała w kosztach tej inwestycji. Mamy nadzieję, że dzięki niej jakość wody z tego wodociągu ulegnie poprawie – informuje Ewa Drzazga z urzędu gminy Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy