Reklama

Reklama

Firmie budującej obwodnicę „oberwało się” od mieszkańców. Za co krytykują wykonawcę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Firmie budującej obwodnicę „oberwało się” od mieszkańców. Za co krytykują wykonawcę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od kilku miesięcy trwają roboty przy budowie obwodnicy wschodniej Bełchatowa. W okolicy Zdzieszulic kierowcy muszą stosować się do sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy narzekają na korki i… zbyt mały ruch na placu budowy.

Reklama

Obwodnica wschodnia Bełchatowa będzie miała w sumie 8 kilometrów długości. Zacznie się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej. Dalej poprowadzi do skrzyżowania z ulicą Czyżewskiego, skąd dojedziemy do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. Inwestycję za 145 mln zł realizuje polsko-węgierskie konsorcjum. Prace przygotowawcze m.in. wycinka drzew i wyznaczanie trasy nowej jezdni, zaczęły się późną jesienią ub. roku. Ciężki sprzęt na placu budowy pojawił się jednak dopiero wczesną wiosną.

W związku z pracami w okolicy Zdzieszulic powstała sygnalizacja świetlna, która kieruje ruchem wahadłowo. Ulica Piotrkowska jest szczególnie uczęszczana przez wielu pracowników kopalni i elektrowni, którzy tędy dojeżdżają do pracy. W godzinach szczytu muszą stać tam w długich korkach. Na wahadło zaczęli też narzekać mieszkańcy pobliskich Zdzieszulic, którzy zwracają uwagę, że tempo prac na tej części budowanej obwodnicy, delikatnie rzecz ujmując… zbyt szybkie nie jest.

- Wahadło jest już tutaj od ponad dwóch miesięcy, a jakoś nie widać, aby roboty szły do przodu. Jest mało robotników, a czasami to są wręcz pustki na budowie. Przecież jak to będzie ślimaczyło się w takim tempie, to my z tym wahadłem będziemy się męczyć w nieskończoność – denerwuje się jeden z mieszkańców Zdzieszulic.

Może nie w nieskończoność, ale wygląda na to, że jeszcze długo kierowcy podróżujący tą okolicą będą musieli stosować się do tymczasowej sygnalizacji świetlnej i ruchu wahadłowego.

O postępy prac i utrudnienia na tym odcinku budowanej obwodnicy wschodniej zapytaliśmy wykonawcę. Jak się dowiedzieliśmy, wahadło w obecnym miejscu przewidziane jest do przełomu lipca i sierpnia. Na tym jednak nie zakończą się problemy kierowców, bo powstanie kolejne.

- Na przełomie lipca i sierpnia powinniśmy kłaść tam warstwy bitumiczne i będziemy przekładać ruch na nową łącznicę na ul. Piotrkowskiej, ale na niej również będzie obowiązywało wahadło. Tak więc utrudnienia szybko nie znikną. Taki mamy projekt tymczasowej organizacji ruchu i zgodnie z nim budujemy to skrzyżowanie - mówi Mateusz Mrówczyński, kierownik budowy obwodnicy wschodniej Bełchatowa. 

Jak dodaje, później roboty dalej będą posuwać się w kierunku ulicy Goetla i wiaduktu kolejowego. Kierownik budowy pytany o tempo prac odpiera zarzuty i zapewnia, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

- Tempo prac może nie było na początku zbyt prężne, ponieważ były opady deszczu i nie mogliśmy wchodzić na odcinki. To, że wahadło jest w ten sposób poprowadzone, wcale nie oznacza, że my tam nie prowadzimy robót. Trwają one na ulicy Zdzieszulickiej – mówi Mateusz Mrówczyński. - W tej chwili wykopaliśmy też jedną łącznicę Piotrkowskiej, za chwilę będziemy stabilizować teren i wchodzić na roboty brukarskie. Pracujemy już także przy samym wahadle. W najbliższym czasie będziemy zabudowywać przy włączeniach łącznic kanalizację deszczową i odwodnienie drogi – dodaje.

Zakończenie budowy obwodnicy wschodniej Bełchatowa planowane jest w październiku 2025 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy