Reklama

Reklama

Finał negocjacji lekarzy z dyrekcją. Wiadomo co od jutra z przyjęciami

Opublikowano: wt, 31 paź 2017 13:49
Autor:

Finał negocjacji lekarzy z dyrekcją. Wiadomo co od jutra z przyjęciami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koniec nerwówki na oddziale neurologii bełchatowskiego szpitala. W ostatnim możliwym dniu swoich wypowiedzeń lekarze i dyrekcja szpitala doszli do porozumienia. Szpital już dziś rozpisał nowy konkurs na usługi neurologiczne, a pacjenci mogą być spokojni o opiekę w tym zakresie.

Reklama

- Na okres dwóch tygodni została z neurologami podpisana umowa na dotychczasowych warunkach. W dniu dzisiejszym szpital ogłasza konkurs na świadczenia w zakresie neurologii i jego warunki zostaną rozstrzygnięte w toku tego postępowania – mówi Paweł Skoczylas, dyrektor szpitala Jana Pawła II

- Wydaje się, że finał jest szczęśliwy, aczkolwiek umów żadnych jeszcze nie podpisaliśmy -mówi Jacek Juryńczyk, ordynator oddziału neurologii, a pytany o poziom satysfakcji po miesiącu trudnych rozmów odpowiada: - Nie odnoszę wrażenia, żeby ktoś był wygrany, a ktoś był przegrany. Wydaje mi się, że i Pan dyrektor wyszedł z tego z twarzą i my też. Myślę, że lekarze, moi asystenci są zadowoleni i usatysfakcjonowani przede wszystkim z tego, że to się wreszcie skończyło i weźmiemy się za normalną pracę.

Ani dyrektor szpitala ani lekarze nie mogą mówić o konkretnych stawkach, bo jak podkreślają obie strony te ostatecznie określi wynik konkursu, ale w jego szczegółowym opisie zamieszczonym na stronie szpitala czytamy, że: „ustala się maksymalną dopuszczalną cenę za 1 godzinę udzielania świadczeń: 74,00 PLN. Brutto” (w tej chwili godzinowa stawka dla neurologów kontraktowych to 62 złote brutto), czyli podwyżka może stać się faktem.

Szpital na oferty od lekarzy neurologów czeka do 7 listopada, jeszcze tego samego dnia ma zostać przeprowadzona procedura ich otwarcia. Dzień później, 8 listopada poznamy wyniki konkursowego postępowania.

Niezależnie od właśnie dziś rozpoczynającej się procedury dla pacjentów najważniejsze jest to, że neurologia wraca do funkcjonowania w pełnym zakresie. Przez wzgląd na wypowiedzenia dyrektor szpitala w połowie października wydał decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział – przyjmowani byli pacjenci tylko i wyłącznie w stanie zagrożenia życia. Teraz sytuacja wraca do normy i z izby przyjęć nie będzie potrzeby odsyłania pacjentów do innych placówek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Stasiu

  Nagłośnić tylko kto pod tym się podpisze, każdy bohater jak daleko a przychodzi co do czego to wszyscy cicho siedzą bo boją się o pracę.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Pracownik Administracji

  Moim zdaniem trzeba to nagłośnić, tak nie może być, to się nadaje do telewizji. Wojciech Jendrusiak kiedyś przewodniczący działacz związku, nie robi NIC! dostał w łapę i siedzi teraz cicho. Przychodzi do pracy nie wiadomo po co.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Pracownik Administracji

  To już więcej zarabiają Panie z firmy sprzątającej:)

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Stasiu

  Pan Dyrektor nie uważa administracji także nie łudźmy się jako pracownicy tej komórki na podwyżkę (no chyba że jesteś pracownikiem protegowanym od Pana Dyrektora czy Pani Kierownik Kadr, bądź też Pani Kierownik Płac, a tym bardziej na rozmowę z jego strony. Nikogo nie obchodzi, że pensja administracji nie osiąga w niektórych przypadka... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Pracownik Administracji

  Patologia!!. To ja poproszę chociaż 30 zł brutto za godz. jako pracownika szpitala, też mam skończone studia i doświadczenie. Panie Dyrektorze zapraszamy na rozmowy.