Reklama

Dyrektor szkoły w Kurnosie odwołana w trybie nadzwyczajnym. Urząd informuje: ''Pani Danuta Braun nie posiada nieposzlakowanej opinii''

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor szkoły w Kurnosie odwołana w trybie nadzwyczajnym. Urząd informuje: ''Pani Danuta Braun nie posiada nieposzlakowanej opinii'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj wójt gminy Bełchatów ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim. Postępowanie jest wynikiem odwołania ze stanowiska dotychczasowej dyrektorki – Danuty Barun, która ostatni dzień funkcję pełniła 25 lutego.

Jak informują nas pracownicy Urzędu Gminy Bełchatów, Danuta Braun decyzją wójta Konrada Koca została odwołana ze stanowiska w trybie nadzwyczajnym ze względu na trwający rok szkolny.

- Decyzja jest podyktowana faktem, że Pani Danuta Braun nie posiada nieposzlakowanej opinii, a jest to wymóg podstawowy zawarty w Karcie Nauczyciela. Wobec byłej Pani dyrektor toczyły się postępowania sądowe w związku z przekroczeniem uprawnień w związku z pełnioną funkcją. Kuratorium Oświaty w Łodzi wydało pozytywną opinię w tej sprawie. Konkurs na nowego dyrektora szkoły jest otwarty – czytamy w oficjalnej informacji przesłanej przez Karolinę Trzcińską z Urzędu Gminy Bełchatów.

W tej chwili dyrektorskie obowiązki zostały powierzone Tamarze Gołuch, nauczycielce ze szkoły w Kurnosie Drugim. Wczoraj został też ogłoszony konkurs na stanowisko szefa tej placówki. Kandydaci na składanie aplikacji mają czas do 12 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE