Reklama

Duda czy Trzaskowski? Pytamy na kogo zagłosują bełchatowianie [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Duda czy Trzaskowski? Pytamy na kogo zagłosują bełchatowianie [SONDA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na kogo zagłosują bełchatowianie w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się już 12 lipca? W przygotowanej sondzie zapytaliśmy naszych czytelników o swojego faworyta w finałowym starciu. W pierwszej turze wyborów najwięcej głosów w powiecie bełchatowskim zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda. Czy podobnie będzie już za niespełna dwa tygodnie?

Ledwo opadł kurz po pierwszej batalii o prezydenturę Polski, a już dwaj zwycięzcy kandydaci szykują kolejne emocjonujące starcie. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - to spośród tych nazwisk będziemy wybierać 12 lipca głowę państwa. Mimo wyraźniej przewagi w pierwszej turze obecnie sprawującego urząd prezydenta, komentatorzy polityczni są zgodni - nic nie jest przesądzone. W finałowym starciu bowiem najważniejszym elementem może się okazać przepływ elektoratu głosującego w pierwszej odsłonie na kandydatów spoza podium. Wyborcy Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka stanowili bowiem odpowiednio 13,9% i 6,8% ogółu głosujących, a wyborcy Władysława Kosiniaka Kamysza i Roberta Biedronia 2,4% oraz 2,2%. Jeśli zdecydują się głosować również w drugiej turze, to ich zdanie może okazać się kluczowe.

W powiecie bełchatowskim sytuacja w pierwszej turze była bardziej korzystna dla Andrzeja Dudy - tu obecny prezydent zdeklasowałby rywali, wygrywając w pierwszej turze (57,32%). Rafał Trzaskowski uzyskał jedynie 17,8%. Jak zatem może potoczyć się ta najważniejsza polityczna rywalizacja w naszym regionie? O to właśnie chcemy zapytać czytelników Dzień Dobry Bełchatów. Na naszym profilu facebookowym przygotowaliśmy sondę. Zachęcamy do oddawania głosów na swojego kandydata w drugiej turze wyborów prezydenckich. Aktualny wyniki sondy znajduje się poniżej. Głosy możecie oddawać na naszym profilu facebookowym - KLIKNIJ TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE