Reklama

Reklama

Druhowie z OSP organizują zbiórkę. Chcą pomóc podopiecznym bełchatowskiego domu dziecka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Szczerców

Druhowie z OSP organizują zbiórkę. Chcą pomóc podopiecznym bełchatowskiego domu dziecka - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Gmina Szczerców

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy przygotowują prezent dla mieszkańców bełchatowskiego domu dziecka. W tym celu organizują zbiórkę, a do udziału w niej zachęcają mieszkańców naszego regionu.

Reklama

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Magdalenowie postanowili pomóc wychowankom bełchatowskiego domu dziecka. W związku z tym organizują zbiórkę, do której zapraszają mieszkańców regionu i ludzi dobrego serca.

Druhowie przede wszystkim kompletują dla dzieci przybory szkolne. Przynieść można tak naprawę wszystko, co jest przydatne w szkole. Mogą to być m.in. zeszyty, boki, farby, długopisy, ołówki, czy nawet tornistry. Jak dodają strażacy, zbierane będą również inne prezenty np. gry planszowe.

Podarunki można przynosić do strażnicy OSP Magdalenów w godzinach od 9:00 do 13:00. Zbiórka kończy się 31 marca. Strażacy nie ustalili jeszcze, kiedy wszystko zostanie przekazane dzieciom, jednak są w kontakcie z wychowawcami z placówki. 

Dzieci z pewnością docenią pomysł strażaków, a artykuły szkolne, które dostaną, będą dobrze wykorzystane. Więcej informacji na temat zbiórki można uzyskać u druhów z OSP Magdalenów.

Przymnijmy, w tym tygodniu (1 marca), odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby powiatowej placówki, a podopieczni domu dziecka już niedługo na stałe przeniosą się z Dąbrowy Rusieckiej do budynku przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie.

Dzieci od kilku dni pomagają przy przeprowadzce i już nie mogą się doczekać zamieszkania w nowym budynku. Podczas otwarcia zgodnie przyznały, że jest tam ślicznie i bardzo domowo. Więcej na temat otwarcia pisaliśmy w artykule: „Powiatowa placówka zmienia siedzibę. Budynek za ponad 3 mln oddany do użytku [FOTO]”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE