Reklama

Reklama

Powiatowa placówka zmienia siedzibę. Budynek za ponad 3 mln oddany do użytku [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podopieczni Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej już niedługo przeniosą się do nowej siedziby. Placówka działać będzie w Bełchatowie, w budynku, który powstał właśnie z myślą o dzieciach. Koszt inwestycji wyniósł ponad 3 miliony złotych.

Reklama

W środę, 1 marca, odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Domu Dziecka prowadzonego przez powiat bełchatowski. Dotychczas wychowankowie placówki mieszkali w przestarzałym budynku w Dąbrowie Rusieckiej. Jego stan był powodem podjęcia przez władze powiatowe decyzji o budowie nowego miejsca dla dzieci.

- Samorząd powiatu, odpowiedzialny za tę placówkę, czynił wiele starań, by warunki życia jej mieszkańców były jak najlepsze. Niestety, potencjał i stan tej nieruchomości nie pozwalał na zbyt wiele, dlatego decyzja o powstaniu nowej siedziby Domu Dziecka była jak najbardziej słuszna – mówiła Dorota Pędziwiatr, starosta powiatu bełchatowskiego.

Prace, które ruszyły w 2021 roku już się zakończyły, a przy ulicy Czaplineckiej w Bełchatowie stanął obiekt o powierzchni użytkowej 470 metrów kwadratowych. Do dyspozycji podopiecznych jest teraz siedem niezależnych pokoi, każdy z własną łazienką. W budynku znalazł się również salon wypoczynkowy dla wszystkich mieszkańców domu, pokój odwiedzin, jadalnia, miejsce na przygotowanie posiłków i zaplecze biurowo-socjalne. Wartość całego przedsięwzięcia to kwota 3 mln 200 tys. zł. z czego 2 mln 600 tys. pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Z nowego miejsca już cieszą się wychowankowie placówki, którzy od kilku dni pomagają przy przeprowadzce. Dzieci zgodnie przyznają, że w nowym budynku, jest tak ślicznie i domowo, że już nie mogą się doczekać, aż tu zamieszkają.

Odwiedź również portal https://ddzelow.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE