Reklama

Dobra wiadomość dla pacjentów. Bełchatowski szpital zawarł ważne porozumienie

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla pacjentów. Bełchatowski szpital zawarł ważne porozumienie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dostęp dla pacjentów z Bełchatowa do szerokiego spektrum usług onkologicznych w wiodącym ośrodku medycznym! Bełchatowski Szpital Wojewódzki im Jana Pawła II kilka dni temu podpisał porozumienie z łódzkim szpitalem im. Mikołaja Kopernika. Co to oznacza dla chorych, co się zmieni? Dużo i to na dużo lepsze...

Onkologia szpitala w Łodzi to drugi co do wielkości ośrodek tej specjalizacji w Polsce. Jak zapewnia dyrektor Paweł Skoczylas, to lider, który świadczy usługi dzięki wiedzy i doświadczeniu najwyższej klasy specjalistów.

- Zawarte porozumienie gwarantuje pacjentom z powiatu bełchatowskiego i powiatów ościennych bardzo szeroki wachlarz usług medycznych. Począwszy od badań przesiewowych, działań profilaktycznych na opiece ambulatoryjnej, leczeniu szpitalnym i rehabilitacji onkologicznej kończąc – wymienia Paweł Skoczylas, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II.

Bełchatowski szpital nie posiada oddziału onkologii. Do tej pory pacjenci mogli jedynie korzystać z dwóch poradni: onkologicznej i chirurgii onkologicznej. To z nich chorzy trafili do szpitali w całym województwie. Dzięki współpracy z Kopernikiem, pacjenci nie tylko zyskają komfort, ale i opiekę na najwyższym poziomie.

- Jeśli do bełchatowskiej placówki trafi pacjent z problemem onkologicznym natychmiast będzie komunikowany ze szpitalem Kopernika dostając kontakt do tamtejszego koordynatora. W bardzo krótkim czasie umawiana jest kolejna wizyta i natychmiast zostaje podjęte działanie lecznicze, w razie potrzeby łódzka placówka zapewnia także transport pacjentów – wyjaśnia dyrektor Paweł Skoczylas

Dzięki takiemu rozwiązaniu ścieżka diagnostyczna zostanie skrócona do niezbędnego minimum, a rozpoczęcie leczenia rozpoczyna się w błyskawicznym czasie, co w przypadku chorób nowotworowych ma przecież fundamentalne znaczenie.

Szpital w Bełchatowie nie tylko jest pierwszym w województwie, który będzie współpracował z łódzką placówką w zakresie opieki onkologicznej, ale będzie też istotnym ogniwem przy tworzeniu i realizacji akcji profilaktycznych skierowanych do mieszkańców. Podpisane 2 lutego porozumienie między dyrektorami obu szpitali jest pierwszym krokiem do powstania szerokiej sieci onkologicznej w województwie, mają ja tworzyć placówki w całym łódzkim, dla których organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE