Reklama

Reklama

Od samego rana długa kolejka ustawiła się przed urzędem. Za czym stoją mieszkańcy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd gminy w Szczercowie

Od samego rana długa kolejka ustawiła się przed urzędem. Za czym stoją mieszkańcy? - Zdjęcie główne

foto Urząd gminy w Szczercowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed urzędem gminy w Szczercowie ustawiła się długa kolejka. Powód? Samorząd rozpoczął przyjmowanie wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i zakupu Odnawialnych Źródeł Energii.

Reklama

Kolejka mieszkańców, którzy chcą otrzymać dofinansowanie, ustawiła się przed urzędem w Szczercowie już z samego rana. Gmina rozpoczęła bowiem przyjmowanie wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i zakupu wraz z montażem odnawialnych źródeł energii. Duże zainteresowanie nie powinno dziwić, bo można otrzymać nawet do kilkunastu tysięcy złotych na wymianę instalacji.

- Celem dofinansowania jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń na terenie Gminy Szczerców, w szczególności pyłowych, z pieców kaflowych, kominków oraz niskowydajnych, nieekologicznych kotłów węglowych oraz zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł energii – informuje gmina Szczerców.

Kto może ubiegać się o dotację? Przede wszystkim mieszkańcy posiadający nieruchomość położoną na terenie Gminy Szczerców, na której będzie zainstalowane urządzenie, będące przedmiotem dotacji. Wnioskodawca może też mieć siedzibę firmy i prowadzić działalność gospodarczą na terenie Gminy Szczerców.

Dofinansowanie udzielane jest na wymianę starych źródeł ciepła, takich jak m.in. kocioł gazowy, olejowy, na biomasę, a także kocioł węglowy.

- Dotacja udzielana jest również na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Szczerców w postaci ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych lub pomp ciepła – informuje samorząd.

Do 15 tys. zł (do 80 proc. kosztów) można uzyskać na wymianę kotła gazowego i olejowego. Natomiast do 8 tys. zł wnioskodawcy mogą otrzymać dotację w przypadku kotła na biomasę czy węglowego, a także na zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pompy ciepła przeznaczonej na przygotowanie wody użytkowej. Na pompę ciepła, która będzie jedynym źródłem ciepła maksymalnie dofinansowanie wynosi nie więcej niż 15 tys. zł.

Wnioski będą przyjmowane do 30 kwietnia 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy