Reklama

Reklama

Czekają na nasze serca i domy. W najbliższą niedzielę w schronisku dzień otwartych drzwi

Opublikowano: czw, 4 paź 2018 10:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z ras mu przypisanych nie pasuje żadna, brak jego charakterystyki w Związkach Kynologicznych, pierwowzoru nie znajdziemy w żadnej książce, a jednak to najpiękniejszy zwierz na ziemi – mowa o kundelku, który z okazji Światowego Dnia Zwierzaka będzie miał w Bełchatowie swoją imprezę. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt już tradycyjnie zaprasza na Dni Otwartych Drzwi, które w tym roku odbędą się w nadchodzącą niedzielę, 7 października. Pracownicy schroniska czekają wraz z czworonogami w godzinach od 9:00 do 16:00.

Reklama

Ustanowiony w 1931 roku na jednej z konwencji ekologicznej we Florencji Światowy Dzień Zwierzaka świętowany jest po dziś dzień. Główna idea tego święta, który obecnie obchodzone jest 4 października, skupia się wokół propagowania pro-zwierzęcych postaw. Ekolodzy, wegetarianie, organizacje non-profit, fundacje – wszyscy w tym dniu starają się z jeszcze większą siłą niż zazwyczaj, zmieniać podejście społeczeństwa do zwierząt, akcentując, iż to przecież istoty żywe, którym należy się szacunek i godne traktowanie. Podczas obchodów Światowego Dnia Zwierząt często poruszane są również problemy bezdomności zwierząt.

W związku z obchodami Światowego Dnia Zwierzaka, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje przedsięwzięcie pod tytułem: „I love Qndelek”.

- Spotkanie będzie doskonałym sposobem poznania codziennej pracy i idei funkcjonowania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Obecność specjalnie zaproszonych gości, czyli groomera, behawiorysty, lekarza weterynarii dodatkowo wzbogaci merytoryczną otoczkę wydarzenia. W tym szczególnym dniu Schronisko otwiera swoje bramy dla wszystkich zwiedzających. Blisko 200 qndelków czeka na nowe domki – małe, duże, czarne, podpalane i oczywiści kotki będzie można adoptować za przysłowiową złotówkę, Dzień Otwartych Drzwi to doskonała okazja by rozważyć taką możliwość – mówi o szczegółach przedsięwzięcia Mariusz Półbrat, kierownik schroniska

Przygarniając jednego z podopiecznych Schroniska nowi właściciele mogą mieć pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i odpchlony.

- Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych SAFE ANIMAL lub CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek naszego podopiecznego na to pozwala, poddawany jest także zabiegowi sterylizacji – wyjaśnia kierownik schroniska Mariusz Półbrat

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -3

    Ja

    Ja mam swojego psiaka ze schroniska. Jest to najlepszy przyjaciel. Polecan wszystkim taki psiak potrafi naprawde sie odwdzięczyć.

  • 3 lata temu | ocena +4 / -4

    Szkoda

    Szkoda że wielu ludzi kupuje chińczyka które zjadają własne odchody a nie weźmie psa że schroniska.