Reklama

Reklama

Coraz więcej osób wyprowadza się na obrzeża Bełchatowa. Gdzie najchętniej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Coraz więcej osób wyprowadza się na obrzeża Bełchatowa. Gdzie najchętniej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podała najnowsze statystki odnośnie liczby mieszkańców. Okazuje się, że to kolejny rok z rzędu, gdy przybyło ich na jej terenie. Niestety odnotowano w gminie też ujemny przyrost naturalny.

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa coraz częściej cenią sobie ciszę i spokój z dala od miejskiego zgiełku. Z każdym kolejnym rokiem przybywa osób, które wyprowadzają się na obrzeża miasta. Potwierdzają to statystyki. Gmina Bełchatów podała dane za 2021 roku, z których wynika, że liczba jej mieszkańców wzrosła kolejny rok z rzędu o 219 osób do  11.976 zameldowanych. Warto zauważyć, że gmina Bełchatów systematycznie rozrasta się w ostatnich latach. W 2015 r. mieszkało w niej 11.054 osób, a w 2019 r. - 11.481 mieszkańców.

Jak informuje gmina, tak wysokie dodatnie saldo, to w głównej mierze zasługa dużej liczby osób, które się zameldowały na jej terenie. W ub. roku było to aż 528 osób (rok wcześniej 504) przy 273 wymeldowanych (rok wcześniej 247 osób).

Które miejscowości cieszą się największą popularnością wśród tych, którzy postanowili wybrać życie z dala od miasta? Ze statystyk wynika, że w 2021 r. najwięcej osób przybyło w miejscowościach: Postękalice (24), Zawady (19), Adamów (18), Wólka Łękawska (16), Zdzieszulice Górne i Dobrzelów (10) oraz Borki (9). 

Gmina Bełchatów, podobnie jak wiele innych samorządów w całym kraju, boryka się z ujemnym przyrostem naturalnym. W 2021 r. urodziło się tam 110 dzieci, ale zmarło aż 143 mieszkańców (62 kobiety i 81 mężczyzn, dla porównania - w 2020 roku zmarło 130 osób).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy